Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan hogy egy router nem...

Van olyan hogy egy router nem kompatibilis egy laptoppal, mi baja lehet a laptopomnak a routerünkel, miért nincs net ha rákapcsolódom?

Figyelt kérdés

Van egy TP-LINK TL-WR841ND tipusú routerünk ami rá an kötve egy másikra, a másikra ami a modemre van kötve ha rákapcsolódok akkor ott van net de ha a fent említettre akkor nincs, hiába resetelem a routert és állítom újra, hiába telepítem újra a laptopm nem jön be róla net... de ha mobillal vagy másik laptoppal kapcsolódunk rá akkor azok meg kapnak róla netet...


nem állítottam be rajta semmilyen szűrőt vagy korlátozást, annyi hogy le van védve jelszóval a wifije és ennyi.


Mi lehet a baj? Van olyan hogy nem kompatibilis a laptopmmal? csak mert pár éve mikor szolgáltatót váltottunk és 15 megás netünk lett akkor meg azt csinálta hogy ezen az én laptopomon nem volt hajlandó 5-10 megabitnél több bejönni, másik eszközökön meg gond nélkül megvolt a sávszélesség...



2015. okt. 26. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egészséges több routert sorba kötni, de ha muszáj volt akkor vagy fix ip címeket kell kiosztani, vagy a DHCP beállításoknál külön IP cím tartományt kell megadni a két routeren, hogy véletlenül se fedjék egymást


Például az egyikben legyen az ip cím tartomány 192.168.1.100 - 192.168.1.150

A másikon pedig 192.168.1.151 - 192.168.1.199

2015. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a 10es csatorna felett nem talál wifit a laptopom
2015. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 de ettől az ip dologtól lehet ez hogy csak ez az egy eszköz nem kap róla netet? mert a többivel egyikkel sincs gond... a másik hogy igen ezt már hallottam meg ajánlották ezeket a jelerősítőket de igazából azért van két routerem mert volt egy routerem pár évvel ezelőtt ami betojt és többször visszakellett vinni garanciáztatni egymás után, azaz kb két hónapig rouer nélkül voltunk és ezt megunva vettünk egy másikat, aztán meg végül megunták a javítgatását és kaptunk egy másikat, ezért van két routerünk, működik is ez így rendesen semmi gond vele csak az én laptopom nem nagyon szereti, bár ez az elejétől így volt, mint ahogy írtam is nem jött át nagyon sokáig a teljes sávszélesség sem wifin sem lanon, telefonon meg másik laptopon meg semmi baj nem volt...


#2 látni látja, nem azzal van a gond hanem mikor felkapcsolódok rá akkor nincs internet kapcsolat...

2015. okt. 26. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!