Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop akkujának töltése 50%-ig?

Genlisea kérdése:

Laptop akkujának töltése 50%-ig?

Figyelt kérdés
Van egy új Lenovo laptopom és rajta egy gyárilag telepített Energy manager program, ami nem engedi 50%-nál jobban feltöltődni az akkumulátort. Ezzel állítólag nagyban növelhető az aksi élettartama. Mivel itthon használom csak, ezért ez így pont jó nekem. Van egy régebbi Hp laptopom és az lenne a kérdés, hogy létezik e ilyen vagy ehhez hasonló progi ami szintén ezt a feladatot látná el? Most vettem bele jó drágán akkut és nem akarom, hogy tönkremenjen gyorsan. Köszönöm.
2015. okt. 26. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel otthon használod, ezért mindegy az élettartam, mert gondolom töltőn használod.
2015. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Töltőről megy, de jó lenne, ha nem 2 év után menne tönkre, hanem pl 4. Állítólag a Li-ion akksik a 100%-os töltéstől mennek tönkre. Márpedig a töltő azon tartja folyamatosan. A Lenovonál meg jó, mert nem kell erre odafigyelnem.
2015. okt. 26. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!