Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Western Digital 3.5 2TB,...

Western Digital 3.5 2TB, melyiket vegyem, Red vagy Black, ha külső házban lenne, sebességet így ki tudom használni?

Figyelt kérdés

Usb 3.0 szabványt ismerő, megbízható külső házat szeretnék hozzá (ezügyben is érdekelnének tapasztalatok-vélemények), valamint azt kérdezném, hogy mennyire számít az ebben az esetben, hogy mit veszek? Nem belső merevlemez lenne egy számítógépben, hanem külső házban lenne, egyáltalán érezhető lenne a Red (Intellipower) és a Black (7200 RPM) közti különbség?

Lehetőleg ventillátoros, nagyon jó minőségű külső házat szeretnék, biztos ami biztos.

Egyetlen merevlemezt szeretnék venni, nem NAS vagy hasonlók kellenének, de a megbízhatóság fontos lenne, a 2TB-s szériában - ahogy néztem - Black-en kívül másik 7200 RPM-mes nincs, bár sok Webshop-ban odaírták mások mellé is hogy 7200 RPM, a WD oldalát megnézve pedig mindig szembesültem azzal, hogy Intellipower az adott színnel jelölt merevlemez.



2015. okt. 27. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Red az NAS, a Black lesz jó számodra.
2015. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Black mellett azért nehezen döntök, mert jelentősen drágább, valamint az, hogy NAS-be szánt, gondolom azért, mert nem abban használom, hanem adatok tárolására, nem ér semmilyen hátrány ezért, nem?


Red mellett meg az van, hogy régebben pont itt olvastam, hogy azt nem ajánlják: az Intellipower is egy plussz feature, ami szintén tönkremehet.

2015. okt. 27. 09:05
 3/9 anonim ***** válasza:
A Red pont hogy ajánlott típus, Én azt venném.
2015. okt. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Usb 3.0 mellett nem fogom megérezni a kettő közti ssebességet?

Jó minőségű külső házat is tudsz ajánlani?

2015. okt. 27. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Mihez kell az a sebesség? Hacsak nem másolgatsz éjjel-nappal rá/róla, akkor nem veszed észre, és a Red csendesebb, hűvösebb.
2015. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gyors adatmentésre, hogy gyorsan mentse az adatokat, tapasztaltam már ilyen USB házban lévő merevlemezek belassulását (hogy mi okozta nem tudom).

Ezt szeretném elkerülni.

2015. okt. 27. 10:38
 7/9 anonim ***** válasza:
A blackben sokkal jobb minőségű alkatrészeket használnak, a garancia is rendszerint a többszöröse a többinek, emiatt sokkal ritkábban megy tönkre (tehát megéri az árát).
2015. okt. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez biztos? (mármint kicsit nehezen hiszem, hogy a RAID-be szánt, 24/7 órás működési üzemidejű merevlemeznél a Black jobb minőségű alkatrészeket tartalmazhat.
2015. okt. 27. 12:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha választanék, én is a Black mellett döntenék. Megbízhatóbb, és ez adatmentés és -tárolás esetén döntő szempont. Üdvözlettel!

János

2015. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!