Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A virtualizálás letiltva, de...

A virtualizálás letiltva, de miért?

Figyelt kérdés

Adott két i3-as proci.


i3 2120 (PC) - Virtualizálás letiltva

i3 4005U (Laptop) - Virtualizálás engedélyezve


Windows 8.1 feladatkezelő által kiírt specifikációkban csak a sebességben van különbség, a PC-s 3,3GHz a Laptopos meg 1,7, de a kérdés az, hogy mit takar ez a virtualizálás, és miért van az egyiken engedélyezve, a másikon pedig letiltva ? Mire jó ? Mire nem jó ?

Kell nekem a virtualizálás ? :D



2015. okt. 27. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Virtualizálást a BIOS-ban tudod bekapcsolni,lényege az hogy 1 gépen létre lehet hozni több virtuális gépet is.Nagy tárhelyet és sok memóriát igényel.
2015. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szóval a VirtualBoxhoz kell ? Ha így fogalmazunk... ?

8 GB RAM-om van, és 500 GB a HDD kapacitása.


Most már tudom akkor hogy mi az, de kell ez nekem, vagy nem ? Gyorsabb lesz a gép ha bekapcsolom ez a BIOS-ban, vagy nem észrevehető ?

Mert azt tudom hogy fizikailag 2, virtuálisan 4 magos a procim, csak nem igazán értem :D

2015. okt. 28. 00:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja a teljesítmény-t.Lehet hogy még szükséged lesz rá.
2015. okt. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A virtualizálás lényege, hogy egy valódi "gazdagépen" (valódi operációs rendszeren belül) egy elszeparált, nem valódi "vendéggépen" futtatunk egy operációs rendszert.


Tehát van egy géped Windows 8.1-el, de azon belül, virtuális gépen szinkron futtathatsz egy Ubuntu Linuxot.


A processzor szempontjából annyi jelentősége van, hogy vannak processzorok - a kérdésben szereplő mind a kettő olyan - amelyek támogatják a hardveres virtualizációt (már ha a BIOS--ban engedélyezve van - úgy látszik a PC-ben ez letiltásra került), vagyis a virtualizált "vendég" operációs rendszer közvetlenül tud kommunikálni a gazdagép processzorával, nem kell szoftveresen "emulálni" azt, ezáltal gyorsabb lehet.


A virtualizáláshoz szükséged van egy hypervisorra. Ez esetedben lehet a Virtualbox, a VMWare Player, vagy a Windows Virtual PC.

2015. okt. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !!!

Ezek szerint sikerült értelmesen leírnom, hogy értelmes válaszokat kapjak :)

2015. okt. 28. 07:29
 6/8 Komplikato ***** válasza:

Azért van olyan virtuaizációs megoldás, ahol NEM egy virtuális géped hozol létre, hanem pl. megadod, hogy az X oprendszer 6, magot és 4GB ramot kaphat, az Y meg teszem azt 2 magot és 2GB ramot, meg természetesen el lehet osztani összes portot, valamint mindkettő mehet másik videókártyán. Persze lehet akár többet is.

Na és ilyenkor jó móka ha Intel prociból "K" verziód van, mert abban le van tiltva a virtualizáció. :)

Persze legtöbbször tényleg virtuális gépeket futtatnak, de ilyesmit is inkább bizonyos melókhoz, nem otthoni felhasználók. Ilyesmikhez is jó egy 18 magos Xeon ...

2015. okt. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Átállítgattam a BIOS-t, videomemória résznél mondtam neki hogy kapcsolja be, és legyen 1024 mert miért ne (passz mi ez), engedélyeztem Turbo Boost-ot, a Hyper-V-t, rámentem hogy persze növelje meg a sebességet ha kell, stb, de még mindig azt írja hogy le van tiltva, és valszeg nagyon elállítottam mindent, nyomok is egy resetet nemsokára.


Az a baj annyira érthetetlen ez a régebbi BIOS hogy az hihetetlen.

2015. okt. 28. 08:50
 8/8 A kérdező kommentje:

Valamit nagyon eltoltam, mert a Windows nem tudott elindulni, egy olyan visszaállítást kellett csinálnom, ami az összes programomat törli :( ...

Mindegy 1 óra és minden megint full illegál lesz :D


De nem tudom, ez az után volt hogy bekapcsoltam a virtualizációt...érdekes.

2015. okt. 28. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!