Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olcsó lézer, vagy egy középkat...

Olcsó lézer, vagy egy középkategóriás tintapatronos nyomtató érné meg jobban az alábbi célra?

Figyelt kérdés

Fényképeket akarok kinyomtatni, heti kb 1-2 A4 es méretben. Fekete-fehérben, szóval a szín mindegy. Minőségre nem fotóminőség, csak annyi, hogy látszódjon rendesen hogy mi van a képen (pl egy arc)

Alkalmanként szöveget is.

Melyik lenne megfelelőbb erre a célra? Melyik típus gazdaságosabb? Keret kb 30 ezer forint.



2015. okt. 28. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
lézer gazdaságosabb.
2015. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fenti feltételeknek megfelelően mindenképpen lézert javasolnám. Tintasugarasban csakis a külső tintatartályos megoldások jöhetnének szóba, de azt hiszem az nem fog beleférni a 30-as keretbe..

Lézerből olyat keress, amihez olcsón lehet (minőségibb) utángyártott tonert kapni. Akár használtan is nézhetsz, ha fel van újítva, vagy nincs agyonhasználva. Böngészd kicsit a fórumokat (mások tapasztalatait), nyomtatási költségeket, toner árakat illetve, hogy magára a készülékre mennyire panaszkodnak. Én vásárlás előtt mindig rászánok 1-2 hetet, hogy megfontolt döntést hozzak! :)

2015. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fotó minőségben csak a tintasugaras képes nyomtatni, viszont annak még elég durva költség vonzata van, mert a tintasugarashoz speciális fotópapír kell, ha jó minőséget szeretnél elérni. A tintásat minimum heti két alkalommal be kell indítani, különben beszáradhat.


A lézerprinter jóval gyengébb minőségben nyomja az árnyalatokat, viszont mindegy neki a papír minősége, másrészt nem szárad be, mint a tintás, ha nem indítod be heti kétszer legalább egy sor nyomtatás, v. egy rövid tisztítás erejéig.

2015. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lézerprinternél annak kellene utána nézni, hogy melyik az aminél nem kell az utántöltött tonerben chipet cserélni minden alkalommal, mert a chip ára drágább, mint maga a toner festék porral töltése. Megjártam én is egy ilyen lézerprinterrel. láttam a színes nyomatát és megvettem használtan kéz alól nagyon olcsón, 12ezer Forintért. Viszont ez a chipes dolog ennél sajnos nem iktatható ki. Az viszont drágább mint a töltés. Az az adó a gyártó cég felé, mert a tonert olcsón tölti bárki, de ők adnak csak chipet "aranyáron". Na nem szó szerint de drágán.
2015. okt. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!