Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártyák ár miért...

A videókártyák ár miért változatlan 2 éve?

Figyelt kérdés
Én 2 éve vettem ehy hd 7770-et, akkor 30 ezer körül volt az ára. Ennek a kártyának az utódja is majdnem annyiba kerül most, és alig tud többet. Én úgy tudtam hogy a pc cuccok ára 2 évenként feleződik, szóval arra számítottam hogy 15 ezerért már lehet kapni manapság boltból újonnan hd 7770 szintű kártyát. Van ennek valami különleges oka? Azt tudom hogy a hdd-k ára meg felment mert hiány van a hozz való nyersanyagból, de a vga-k ára miért nem csökkent jelentősen?
2015. okt. 30. 13:26
 1/7 Trevor. ***** válasza:

Azért, mert nem volt abban az árkategóriában nagy fejlődés.

A 2012-ben kiadott HD7970 is jól tartja az árát és teljesítményét, R9 380 néven.

2015. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.: Erre én is gondoltam. Mindenki tabletet meg telefonokat vesz. Sajnos emiatt nem nagyon van árcsökkenés, na de ennyire...???
2015. okt. 30. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá. Egyszerűen nem volt hova fejleszteni. Sűríteni nem tudnak, mag méretét nem növelhetik (hőtermelés és hőelvezetés). Ezért lesz most nagy áttörés a HBM2 és a DX12, mert a szoftveres és hardveres korlátokat is áttörik.
2015. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A vga-m a Metro2033-mat pár fps-el viszi el ha mindent max-ra veszek. Tényleg szinte 1-2 fps-el. Nagyon magas beállításal (ezután van még egy ultra is) anti analising meg ezeket kikapcsolva stabilan tud 30 fps fölött. Ez egy 2010-es játék. Ezt csak azért írtam le, hogy a játék készítők miért nem veszik figyelembe a pc alkatrészek ártendenciáját? Egyre drágább cuccok kellennek hogy futtatni tudjuk a legújabb játékokat.
2015. okt. 30. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:

ez nem mindig igaz. a metro 2033 sem volt igazán egy jól meg írt játék . de tudok sorolni az újak közül amit jól optimalizáltak pl: gta 5 ,mad max

rosszul optimalizáltak? batman arkham knight ,witcher 3

2015. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Trevor: a HD 7970 az R9 280X néven van.

Az R9 380 az a 285-ből van.

2015. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Trevor. ***** válasza:
Teljesítményre kb. ugyanaz.
2015. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!