Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SD Card reader nem működik se...

SD Card reader nem működik se win default driverrel se gyártói latest driverrel noha hardveresen hibátlan-mit tehetek még?

Figyelt kérdés

Dell Latitude laptop business class papíron a lehető legjobb szoft ellátottsággal. Noha 2014-es a gép, mégis van gyártói driver mindenhez xp-től win10-ig.

Mondjkuk win alatt nem tudom az olyan alap dolgokhoz mint hálókártya webcam sd card reader minek driver külön mikor a win alapból támogatja de mindegy.

Na win8 fel, összes update fel, első körben gyártói driverek nem kerülnek fel.

Nézem, sd card reader nem megy. A device managerben nem felkiáltójeles, elvileg minden oké, de ha kártyát teszek bele semmi se történik.

Oké mondom a win generic driver nem jó, hát gyártói driver fel. Na bumm, azzal se megy. Ha kártyát teszek bele látja de az összes kártyát raw-ként látja, tartalma nincs, formázni se lehet. A kártyák más gépben hibátlanok.

Device managerben látszik, hogy az MS driver cserélődött dell-re, de akkor se megy.

Dell support tanácsa: win8-10 driverben bug van, tegyem fel a 7-es drivert (kérdés: ha bug van a driverben és tudják is mi a ráknak teszik ki???).

Hát eszköz eltávolít device managerben restart win7 driver fel-az hibátlan. Állítólag. Na azzal se megy. Hiba: nem lát semmi kártyát.

Na mondom, akkor rossz a card reader. Semmi gond majd a garin javítják.

De azért kíváncsiságból: linux ubuntu live cd be és próba. Hát a card reader hibátlanul megy olvas ír ahogy kell. Semmi baja.

Akkor viszont nem hard hiba hanem driver hiba.



A kérdésem mit tehetek, ha:

- win generic driver nem jó

- -gyártói latest driver nem jó

- -gyártói nem latest, hanem elvileg atomstabil 7-es driver se jó??????


És a hard maga meg hibátlan???


2015. nov. 1. 15:15
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

"minek driver külön mikor a win alapból támogatja"


A win egy alap drivert képes telepíteni, de ezt pl. a videókártyánál és hangkártyánál veszed észre igazán. A win driverrel lassú a képfrissítés, nincs több kimenetes képernyő-felezés, klón stb., 6.1-es hangkártyát sztereó vagy max 5.1-nek kezel, hangkártyán nem cserélhető fel a csatlakozók funkciója (pl 1 jack használható hátsó hangszórók kimenetének vagy épp vonalbemenetnek, ha pl nem 6-7 jack csak 3 szerepel az alaplapon).


Tehát ilyen funkcionalitás-vesztés és sebesség/minőség romlás mellett használható a MS drivere, ha pedig minden funkciót használnál, akkor a gyári lemez vagy a gyártó honlapja kell hozzá.


Asus alaplapnál én is tapasztaltam hasonlót. A lényege az, hogy BIOS-ban kell piszkálni. Azt pontosan már nem tudom mit, de hogy minek ismerje fel. Az alapértelmezésben nálam se ment semmi, átállítottam és utána minden kártyát tökéletesen olvas. Tehát ne a rendszerben keresgélj!

Tudom, linux alatt neked ment... mert a linux máshogy nyúl a dolgokhoz.

Ez a BIOS beállítás kb olyan, mint az IDE vagy az AHCI. Mindkettővel megy a HDD, de pl. az XP az AHCI-t nem ismeri. Mivel arról a gépről írok, amiben ezt állítottam (és céges gép, tehát nem tudom bármikor újraindítgatni), ezért nem tudok konkrét infókat adni, de szerintem a támpontot megadtam.

2015. nov. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A BIOSban nincs semmi setting a card readerre vonatkozólag egyébként is ez puritán laptop bios alig van mit állítani time date boot sorrend bios pw kb ennyi.
2015. nov. 2. 14:49
 3/3 Mr. V. ***** válasza:

Most utánanéztem és az esetemben BIOS-ban az Advanced panelon USB Configuration - Mass Storage Devices alatt található a Generic Multi-Card-Device 1.0 és annál kellett auto-ról Hard Disk-re állítani.

Auto, floppy, forced FDD, Hard Disk, CD-ROM lehetőségek voltak.

Ha másik rendszerrel működik neked, valószínű, hogy esetedben is egy ilyen állítási lehetőséget kell keresned, de hogy hol, az már passz.

2015. nov. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!