Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt hogy lehetne megoldani...

Ezt hogy lehetne megoldani házimozi hangrendszeren?

Figyelt kérdés
adott egy asztali gép, egy Hdmi kábel, és egy projector. a Projectort összekötöm a gép videójával Hdm i kábelen, ugye akkor a hangot is át viszi. a Projectorba van beépítve hangszóró, van Viszont még egy 5.1 dvd házimozi lejátszó, azt szeretném úgy rákötni vagy a gépre vagy a projectorra hogy rendesen 5.1 hatása legyen. Van még ezen kívül egy kábel aminek az egyik vége sima jack, a másik meg ilyen rezes mint az svideo, Right Left. azzal próbáltam hogy rákötöm a gépbe meg a házimozit, de úgy csak stereo hangzásba jön. Mivel lehetne úgy megoldani milyen kábel kell az 5.1 hangzáshoz ?
2015. nov. 1. 15:45
 1/8 CspCsj ***** válasza:

Házimozi, projektor és számítógép alaplapjának pontos típusa ilyenkor sokat segít, mivel ezeknek a csatlakozói határolják be a lehetőségeket.

Egyébként csak találgathat mindenki, és már láttam olyan (DVD-s) házimozit, amin nem volt 5.1 audio bemenet, így csak a betett DVD-ről tudott 5.1-et lejátszani.

2015. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jaa a DvD igen ez tényleg érdekes dolog... én is arra gondoltam.. ugye úgy adják boltba hogy 5.1 házimozi.. igen ám csak a hátúján van 2 audio és egy s video composite..., tehát azok max analogba viszik.. és persze.. mondjuk én nem néztem ki elsőre belőle, hogy simán csak a dvdt játsza úgy...
2015. nov. 1. 21:29
 3/8 CspCsj ***** válasza:
Szóval írd ide a az eszközök típusait és rá tudunk keresni a leírásukra.
2015. nov. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a Dvd 5.1 pontos neve : samsung 5.1 ht-z110, ahova meg kötni egy sima asztali gép atx gigabyte alaplappal, 5.1 hangkártyával 6 jack kimenet hátul színek szerint
2015. nov. 2. 19:59
 5/8 CspCsj ***** válasza:

Ha ez a házimozi hátulja:

[link]

akkor sajnos legfeljebb sztereo hangot tud fogadni, 5.1-et nem fog. (jobbra AUDIO IN)

2015. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, Pont ilyen :) akkor csak dvdre érvényes az 5.1 ?. Kár.. Mondjuk Dvd-t alig, nem is használunk, minden ami van Gépen van, Nekem még dvd olvasóm sincs direkt a gépbe. Na és milyet tudsz ajánlani ami tudja, egy kategoriával feljebb ?
2015. nov. 3. 11:58
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Nem használok ilyet, így nem tudom melyik lenne ideális.

Indulásnak: [link]


Esetleg tegyél fel új kérdést, hogy milyen 5.1 hangrendszerrel vannak jó tapasztalatok.

2015. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2015. nov. 3. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!