Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy olyan RC autót,...

Szeretnék egy olyan RC autót, amelynek az alapja egy Raspberry Pi 2. Lenne rajta egy webkamera is, amely streameli a képet bluetoothon keresztül a telefonomra. És persze itt tudom irányítani az autót is. Ezt milyen módon lehetne elkészíteni?

Figyelt kérdés

Amire szükség lenne:

-USB bluetooth adapter(ez van itthon)

-Raspberry Pi 2

-4 db kerék+felszereléshez szükséges dolgok

-autó "test"(lehetne egy fémlap is :))

-webkamera, amely modulon keresztül kapcsolódik a Raspberryhez

-a telefonos alkalmazás

-DC motor

Valami még kéne hozzá?



2015. nov. 1. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ezt milyen módon lehetne elkészíteni?"


Ez most komoly kérdés/vicc?

Mihez értesz/milyen hosszú leírást szeretnél? A kettő között van némi fordított arányosság, ugye..


(azért ehhez tényleg elengedhetetlen infó, hogy mit tudnál ebből egyedül megvalósítani)

2015. nov. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Remelem tudod, hogy a bluetooth 2.0 elmeleti maximalis sebessege 3Mbps - ami karcsu elo videohoz. A 3.0 24Mbps-e mar elfogadhato lenne, de megis inkabb a wifit ajanlom.


Raspi-hez usb2-n elvileg barmilyen webkamerat csatlakoztathatsz. Ennek a kepet a webre streamelni, az iranyitast feldolgozni sem nagyon bonyolult mondjuk phpval (+js), igy kikerulheted a kulon telefonos appot.


En biztos egy kesz (hasznalt, vezerleshibas?) RC autobol indulnek el, olcsobban ugysem uszod meg a motorok beszerzeset.

2015. nov. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A bluetooth sebességében én is kételkedtem.

És így valóban egyszerűbb lenne egy weblapra streamelni és megírni a vezérlő parancsokat.

2015. nov. 2. 16:31
 4/5 JulesTS válasza:

Valami ilyesmire gondoltál?


[link]

2015. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából ha nem akarsz mindenképpen Raspberry Pi-t buherálni, akkor van egy jóval egyszerűbb dolog amit én még általános iskolában csináltam.


Vettem egy távirányítós terepjáró autót, majd a tetejére rögzítettem egy minikamerát. Ez nagyjából 30.000 ft-ból kijött.


Az a probléma, hogy az autó mechanikája nem olyan egyszerű mint gondolod. Alapból kell hozzá egy motor ami hatja a kerekeket. Ezt nem árt áttételezni sem mert ha közvetlenül rákötöd akkor úgy felpörgetné a kerekeket hogy rendszeresen kipörögne. A kormányzást szintén egy másik motorral kell megoldanod, valamint a kormánymechanikát is össze kell raknod. [link]


Ha meg mindenképp a Raspberry Pi-vel akarsz buherálni, akkor inkább vegyél egy már meglévő RC autót, szedd ki a vezérlését és rakd be a helyére az RPi-t. Magát az autó mechanikájának elkészítéséhez azért elég komoly szerszámok kellenek ha normálisan el akarod készíteni. (marógép és eszterga alap) Illetve finommechanikai alapismeretek sem ártanak hozzá.

2015. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!