Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire bonyolult egy mobilte...

Mennyire bonyolult egy mobiltelefon töltő műszaki tartalma? Nehéz ugyanolyan hatékonyat csinálni mint a gyári töltő?

Figyelt kérdés
2015. nov. 3. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyire értesz a villamosságtanhoz?
2015. nov. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hat a maiak mar eleg bonyolultak.


Kell egy transzformator meg egy egyeniranyito, ez az alap.

2015. nov. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz, de ha nem foglalkoztál még elektronikával akkor könnyedén megsütheted a mobilod!

de pl egy ilyen elég lenne:

[link]

Pár óra alatt összerakható, de mindenképp először mérd ki!

2015. nov. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

bocs, ezek jobban olvashatóak:

[link]

[link]

szóval nem kell hozzá pilótavizsga. az egész lelke egy feszültségstabilizátor ic. ajánlott hozzá hűtőborda beszerzése mert eléggé melegedni szoktak.

[link]

(kemény, 50Ft-s alkatrész..)

2015. nov. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A bonyolult az relatív fogalom.

Mindenesetre anyagilag biztos, hogy nem éri meg, többe kerülne az alkatrész, mint egy komplett töltő. (Egy stabilizátor IC lehet, hogy olcsó, de a trafó sem az égből pottyan, különben sem használnak ilyet mobil töltőhöz, kapcsoló üzemű áramkörök vannak manapság) Plusz még a ráfordított munka.

2015. nov. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bevallom nekem bonyolult az egész így is, hogy megpróbáltátok elmagyarázni. De ez inkább azért van mert sose voltam jó fizikából gimiben se.
2015. nov. 3. 10:01
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 Ilyennek maximum akkor áll neki az ember, ha kíváncsi! :) (Meg jó szórakozás lehet annak, akit ez érdekel.)


Bár egyet sem szedtem szét, de nem hinném, hogy az óccó kínai telefontöltőkbe kapcsolóüzemű tápot építenének... :) (Na meg, az jóval bonyolultabb, tehát nem az amivel "vasárnap délután" kezdőként kísérletezget az ember.)

2015. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utánanéztem jobban.. (még én sem építettem olyat) de visszaszívom! :) Hihetőnek tűnik, hogy azzal szerelik, a töltőket...


Szóval hagyd figyelmen kívül az előző hozzászólásom! :)


Következő körben ezzel kísérletezek majd: [link]

2015. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!