Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tuningoljam és mennyire...

Royalty95 kérdése:

Hogyan tuningoljam és mennyire a processzoromat?

Figyelt kérdés

Cooler Master 2012 Plus hűtőm van... mellette egy Pheom x2 x6 1055T processzor. Alap járaton 2.8 ghz...


Próbálkoztam de csak 3.3 ig jutottam el, mert 3.7-3.8 nál nem indult el a gép, vagy kékhalál, vagy kiírta, hogy overlock error... Elvileg kell emelni a VOLT-ot a processzornál..


Valaki röviden leírhatná nekem, hogy hogyan kezdjek neki.. :)



2015. nov. 5. 19:33
 1/9 HUN_Sector ***** válasza:
2015. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ,egy fokkal komolyabb hűtőt vennék folyamatos emelt feszen ,~32% oc-nál történő használatra.
2015. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olvastam, de nem sokat segített..
2015. nov. 5. 19:42
 4/9 A kérdező kommentje:
De mégis, hogy tudom mondjuk felhúzni 4ghz környékére? Mennyit kell emelnem a cpu voltagen és még mit kell húznom fele párhuzamba?
2015. nov. 5. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezdésnek egy erősebb hűtő kell,42%-ot emelnél rajta,magyarul majdnem a másfélszeresére húznád.

Nem keveset kell ehhez rajta emelni,én első fesz emelés kísérletemnél nem mennék el eddig,nem kockáztatnék,még most se szoktam 5ghz-re húzni az i5-ömet.

2015. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezzel a hűtővel meddig tudnám ezt a procit húzni? és mennyi feszt adjak hozzá?
2015. nov. 5. 20:27
 7/9 HUN_Sector ***** válasza:
Minden procinál más és más. Befolyásolja pl a gyártási idő, a proci belsejének minősége, és hogy Xing Ling-nek épp milyen napja volt a gyártósoron, amikor a gépet kezelte. Ettől függően lehet, hogy 3,8-nál az egész elfüstöl ha a beállítás nem jó.
2015. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Néztem videókat és 4 ghz-ig fel lehet elvileg húzni.
2015. nov. 6. 16:02
 9/9 HUN_Sector ***** válasza:

Típusfüggő. Lehet egy példány bírja, egy héttel később gyártott viszont 3,7-nél megadja magát.

A tuningosok a csúcsdöntéskor is nemegyszer elhasználnak jó pár processzort.

2015. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!