Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya vásárláshoz...

Videókártya vásárláshoz szeretnék segítséget kérni. Valakinek van tippje?

Figyelt kérdés

Gépet szeretnék összerakni és elakadtam a videókártyánál. Az alaplap nem írja, hogy OC (OverClock) támogatás van-e, de a videókártya leírásában van OC támogatás. Baj ha OC-s kártya megy olyan lapra, ami nem írja ezt vagy az nem számít, hanem csak a PCI-Express foglalatot kell nézni?

Mégegy: Mit számít az, ha a leírásban van írva egy olyan, hogy PIC-E 2.0, PCI-E 3.0, stb.? Az mit jelent? De ha valaki erről egy regényt ír, azt is elolvasom mert fontos lenne tudnom. ;) Előre is köszi a válaszotok!



2015. nov. 8. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:

PCI-E az a csatlakozó amin az alaplaphoz csatlakoztatod a kártyát

amúgy www.gpusboss.com on összehasonlíthatod őket

De ha gamer pct csinálsz én megvagyok elégedve az r9 280al 2 hétig egy szar driverre frissítés miatt nem működött (Alfa build) de amúgy mindent elvisz akadás nélkül

2015. nov. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Alaplap: Asus B85 PLUS

Processzor: IntelŸ PentiumŸ G3460 processzor, 3.5GHz, Haswell, 3MB (Dual-Core)

Memória: Kingston HyperX FURY White 16GB (2x8GB) Memória, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V

2015. nov. 8. 11:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kártya OC-s az annyit jelent, hogy gyárilag magasabb órajelen jár, mint a referencia (néhány százalékkal). Az alaplapnál csak az a lényeg, hogy ugyanaz legyen a csatlakozó (ez általában PCIe 16x). A PCIe revíziók oda-vissza kompatibilisek. Az újabb PCIe szabványok nagyobb sávszélességet képesek nyújtani, de gyakorlatban ez sok esetben nem számít azaz egy PCIe 2.0 foglalatban is ki tudja magát 99%-osan futni egy mai felső kategóriás PCIe 3.0 videokártya. Ha megnézzül például a GTX980-t, hogy miként teljesít a különböző foglalatokban, akkor ezt kapjuk:

[link]

Még PCIe 1.0 16x foglalatban is 94%-ban hozza az eredményeket...

2015. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a PCI-E az alalplapi vidikari foglalata, csak azt nem tudom hogy baj-e ha az alaplapon nincs írva OC támogatás de a kártya leírásába benne van. Meg azt nem értem hogy a PCI-E 2.0 és a 3.0 számít-e valamit? :D
2015. nov. 8. 11:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak azt kell nézni hogy milyen PCI-E foglalattal rendelkezik lényegében? :D Bocs de látszik hogy csak szeretnék. Xd
2015. nov. 8. 11:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Abba a gépbe egy R7 260X, GTX750Ti, R7 370 vagy egy GTX950 kártyát még talán be mernék vállalni. A CPU nem erőmű, de használható, a memória feleslegesen soknak tűnik, hacsak nem kell speciális felhasználáshoz. Általános célokra és játékhoz 8GB bőven elég azaz a 16GB nem hoz már plusz előnyöket.
2015. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy a tápegység pontosan milyen?

Igen elég csak annyi, hogy PCIe 16x foglalat és csatlakozó legyen.

2015. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
500 wattosban gondolkoztam, de persze mindent meghallgatok! Tippeket nyugodtan írjatok, megpróbálom megfogadni őket :)
2015. nov. 8. 11:34
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor a memória 8gb elég. Ha viszont egy jobb i3-as vagy esetleg i5-ös megy bele, akkor mehet bele nagyobb vidikártya is?
2015. nov. 8. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!