Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó így az alábbi konfig? Nem...

KLENOVICS LÁSZLÓ kérdése:

Jó így az alábbi konfig? Nem vagyok nagy szaki, ezért kérnék segítséget. Javarészt netezésre, filmletöltésre, nézésre használnám, olyan gépet ami korszerű marad sok évig, és nem kell hozzányúlni.

Figyelt kérdés

Alaplap: Asrock B150M PRO4 1151

Proci: Intel I5 6500 (gyári hűtővel) 1151

Memória: Kingston DDR4 HyperX Fury 2X4GB 2133MHz

SSD: Samsung 250GB Evo Basic (hdd,videokari nem kell)

Táp: Chieftec 400W CTG-400-80P

Ház: Cooler Master Elite 241 KKN4 (USB3 változat)

Író: Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM



2015. nov. 9. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jó konfig,de azért erre a célra egyátalán nem szükséges egy i5.

Minden az i5 is ugyanakkor lesz korszerűtlen mint egy i3.


Szerintem érdemesebb inkább pár évente cserélni az elavulófélben lévő alkatrészeket (ez leginkább alaplap és processzor),minimális ráfizetéssel.


Egyébként ha filmletöltésre lesz,akkor nem ártana egy HDD is.


Meg ha van pénz DDR4-re és i5-re,akkor már arányosabb lenne a gép egy jobb házzal,egy komolyabb táppal,ami akár moduláris,és egy olcsóbb toronyhűtővel.

2015. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ehhez a procihoz nem jár gyári hűtő ha jól tudom de ha nem akkor javítsatok ki.
2015. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem értem miért mindenki üzleti lapot választ, amikor a H170M Pro4 ugyanabban az árban van. A DVD író már a múlté, nem igazán használ senki. Vagyis remélem. Ha időtálló gépet akarsz, akkor a tápot és a házat nem spórolnám le, te pedig pont azt tetted.
2015. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ehhez több mint elég egy Intel Pentium G4400 is.

HDD-t mindenképp mert az ssd nem úgy bírja mint a merevlemez. Egy WD EZEX 1TB tökéletes.

Amúgy jó kis pc lesz ebből.

2015. nov. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy SSD jobban bírja, mint egy HDD... hacsak nem torrentezik.
2015. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Steam-en is lehet letölteni, nem csak torrentezni.

SSD az rendszerindításra, meg programok gyors betöltésére szolgál inkább. Háttértárnak nem alkalmaznám, mert nagyban lerövidíti az élettartamát.

2015. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nincs igazán szükségem böszöm nagy házra, eredetileg a Cooler Master K282 házat néztem ki, vagy még a Zalman Z3 Plus amiről szuper jókat írnak, viszont az utóbbit nagyon elkaszálták egy tesztben, gyenge anyaghasználat, illetve a négy venti ellenére is gyenge szellőzés. Ház akkor a K282 lesz, de egy microatx lapnak?

Ez a Chieftec széria az A80 az egyik legjobb, mindenhol csak jót olvastam róla, azért gondoltam a 400w-osat, mert az is bőven elbírná ezt a konfigot. A széria 500w-os tápja különösen ajánlott minősítést kapott egy tesztben. Viszont akkor ezt is kell vennem, mert a 400w-os nem jó alsó tápos házba.Alaplap is tud mindent amire kell szerintem, de abban akkor inkább H170-et választom. I3 Skylake még nem kapható sehol, és most szeretnék gépet venni, a PCX-en a Pentium G4400 van, de azt gyengének gondolnám.

2015. nov. 9. 20:16
 8/15 A kérdező kommentje:
Samsung SSD-re 5 év gari van, ha beregelem a Samsungnál. Volt olyan HDD-m ami két évig sem bírta, torrentezésre használnám igen, de teszteket olvastam, és gyakorlatilag átlag használat mellett, akár napi 50-60gb forgalmazás mellett is tíz évig is bírnia kell, elvileg nem lehet kinyírni torrentezéssel.
2015. nov. 9. 20:21
 9/15 anonim ***** válasza:
CTG-ről melyik normális szakmai oldalon írnak jót? Mert arra kíváncsi vagyok. Az tény, hogy nem teszi tönkre a gépet, de nem ennyiből áll egy táp. A házról pedig nem tudlak meggyőzni, mert 10 ezer alatti kategóriában gondolkozol, ahol nincs is választék.
2015. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az a pentium proci nagyon is jó a te céljaidnak! Az i3- már inkább alsókategóriás vagy talán középkategóriás gamer pc-nek is simán megfelel.
2015. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!