Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennyiért jó játékos pc?

Ennyiért jó játékos pc?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni egy "gamer" pc összeállításával kapcsolatban. Már nagyjából megvan hogy milyen is lesz a számítógép:


Alaplap : Asrock H97 PRO4 - 24.000 Ft

Memória : Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz - 14.000 Ft

Tápegység : Corsair CX 600W - 22.000 Ft

Processzor : Intel Core i5-4460 - 51.000 Ft

Merevlemez : Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX - 14.000 Ft

Ház : Sharkoon T28 - 22.000 Ft


Videókártya pedig egy ASUS R9 270x (55.000Ft) lesz, de amíg arra gyűjtök, addig a proci integrált HD 4600-as videókártyáját használnám. A számítógép csak játékra lenne használva.

Szóval a kérdés. Mi a véleményetek erről a konfigurációról? Ha meglesz bele a videókártya, milyen játékokat fog vinni magas felbontáson?

A válaszokat köszönöm előre is!



2015. nov. 9. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó lesz, habár a táp kicsit eltúlzott de hat te tudod, bajt nem fog okozni. Gyűjts egy kicsit többet és tegyél bele R9 380 4GB gpu-t.
2015. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A videokártya választással nem értek egyet. Annál egy fokkal olcsóbb a GTX950, miközben a teljesítménye azonos. Vagy nem sokkal magasabban van a GTX960 vagy R9 380, amik messze felülmúlják.
2015. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én videókártya helyett egy gtx 960-t vennék, van ebben az árban. márcsak a merevlemezzel van a gond. a helyedbe mellé én vennék egy 120gb-os ssd-t a windowsnak meg pár játéknak. meg kapod kb. 15-ért.
2015. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld mindenkinek! Az SSD-n én is gondolkodtam először, de azt mondták itt GYIK-on, hogy ilyen "olcsó gamer pc"-be felesleges SSD-t tenni.. Nem tudom ez mennyire igaz és mennyire érdemes megfogadni.

További válaszokat is megköszönöm!

2015. nov. 9. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt azért mondják, hogy amíg vállalsz kompromisszumokat, valamin spórolj. Ha nincs szükséged azonnal 1TB tárhelyre és viszonylag kevés játékot telepítesz fel (azaz kevés hely elég), akkor javasolt csak SSD-t venni.
2015. nov. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Én inkább b85 lappal és fsp raider 550w táppal venném és az így megspórolt nagyjából 10 ezret hozzádobnám a vga-hoz és egy r9 380 4gb-ot vennék , ami jóval komolyabb.
2015. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek! :) Akkor szerintem 380-as kártya lesz.
2015. nov. 10. 07:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ssd-vél úgy vagyok, hogy amikor még nem volt, akkor is volt gamer pc. Szerintem előbb egy jobb gpu-t vegyél (r9 380, de csak a 4gb-s változatot), aztán ráérsz gyűjteni egy ssd-re amit később is beléphetsz. Én nemrég vettem, megvoltam nélküle eddig is, és attól nem lesz nagyobb teljesítményű gamer pc-d mert pár másodperc alatt betölt a Windows meg a programok. Max gyorsabban telepíti fel, gyorsabban tölti be a játékot. Hosszabb töltésidejű játékoknál venni észre a map gyors betöltését. Ennyi.

Tehet marad az 1TB EZEX, fsp 550 Raider táp, sapphire r9 380 4gb nitro kártya. A többi jó lesz. Ezzel high-ultra beállítások mellett menni fog minden!

2015. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!