Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lenne jobb választás?...

Melyik lenne jobb választás? SSD / HDD

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Összeállítottam egy gépet, azonban nem tudom, hogy csak SSD / csak HDD legyen benne. Sajnos így is szűkös a keret, ezért csak egyet választhatok.


Szóval ezek közül kéne döntenem:


Kingston HyperX Fury 240GB SDD

WesternDigital 1.0TB BLACK (FZEX) HDD


A gépet játékra használnám.

Melyiket lenne célszerűbb választani először?



2015. nov. 10. 08:37
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Abból kiindulva, hogy a mostanában megjelenő játékoknak nem ritkán 30-40 GB -os telepítőik vannak, így a HDD a nyerő. Mert egy SSD -t hamar televágnál vele.

Az SSD viszont egyértelműen felgyorsítja a rendszert. A felhasználó élményen rengeteget dob.


A legokosabb az lenne ha mindkettőt vennél, SSD -t a rendszernek, HDD-t pedig a játékoknak/adatoknak. Mindkettő belefér az árba, ha olcsóbbat veszel.

2015. nov. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Mondjuk egy 120GB-os HyperX Fury SSD elég lenne a rendszernek, meg pár alap programnak?


120GB SSD-nél mennyi a ténylegesen használható hely? Azért, mert pl. az 1TB-s merevlemez se pontosan 1TB, hanem ~ 930GB-ot lehet rá pakolni azt hiszem.

2015. nov. 10. 09:26
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
Kb. 111 GB. (legalábbis nekem :) ) Annyi bőven elég lesz a rendszernek és a felhasználó programoknak. Még 1-2 gyakrabban használt játékot is rakhatsz rá.
2015. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld :D
2015. nov. 10. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:

hát ha játékra építesz gépet, akkor a kettő közül mindenképpen HDD.

Ha megnézzük az új játékok telepítőit, akkor meg is van a válasz, hogy miért.

Nem ritkák a 40-50-60gb-s játékok mostanában.

Csak, hogy pár példát említsek az én gépemről:

BF4 Premium 62gb

Assetto Corsa pár moddal: 40gb

Dragon Age Inquisiton 45gb


Egyértelműen kevés a 240-es SSD.

Esetleg egy 1tb WD Blue EZEX és egy 120-as ssd.

De ez a kombó egy kicsit drágább

2015. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!