Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azzal a kérdéssel fordulnák...

Azzal a kérdéssel fordulnák hozzátok, hogy ugye az első gépem lesz az amit saját magam szeretnék össze rakni és az olyan véleményét kérném aki konyit a számitástechnikához. Mennyire jó az össze állitás?

Figyelt kérdés

Ház: Antec twelve hundred gaming case


ALAPLAP: ASUS Z170 PRO GAMING


PROCESSZOR: Intel Core i5-6600K


MEMÓRIA: Kingston 16GB KIT DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series (2x8 GB)


MEREVLEMEZ: Samsung 850 EVO 250GB (SSD) + WD Green 3000GB 64MB cache (HDD)


GRAF.KÁRTYA: GIGABYTE GTX 960 WINDFORCE 2X Gaming 4GB


TÁP: Corsair RM650



2015. nov. 10. 11:36
 1/3 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Túl sok pénzkidobás.

Nézd. A DDR4 lehet hogy a jövő, de abszolút nem kiforrott még. Nemrég jelent meg a piacon, az új intel családdal karöltve. Bölcs döntés, ha az előző generációnál maradsz és a pénzedből Z kezdetű DDR3-as alaplapot veszel, egy i5 4690k-val. Az hosszú évekre bőven elég minden feladathoz, FULL HD játékhoz. A felszabaduló pénzt költsd egy jobb videokártyára. R9 280x, R9 380, R9 290, vagy akár egy gtx 970 mind jó választás ez a proci mellé. 16 GB ram elég sok, ddr3-ból azonban most eléggé olcsón megúszható. 1600 mhz cl9-10 (amelyik olcsóbb) 2*8 GB dual channel ramból elégséges.

3 TB vinyót az életben nem használsz ki, hacsak nem torrent/warez szervert üzemeltetsz. Egy 1 TB-t sem fogsz belakni. Az SSD-k között mindig van választási lehetőség, minden nap másikat ajánlanak. Így ebben nem hoznék ítéletet, szerintem jó.

A tápegység túl sok. Nincs szükséged ekkorára. Maximum ha valamelyik radeon top kártyát veszed, csak akkor. I5 és GTX kártya mellett 400 watt bőven elég, minőségi tápok kaphatóak ebben a teljesítményben már 16000ft környékén, nem kell 35000-es tápegységet nézned.

A ház pedig ízlés kérdése. A csilivili, világító ház egy idő után zavaró, tapasztalat. persze mindenki a saját hibájából tanul, de egy letisztult, minőségi formaterv szerintem szebb. De ebben megint nem nyilvánítok konkrét véleményt, azt vedd, amelyik neked tetszik.


Összefoglalva: Nincs reális indok a ddr 4-re váltás mellett, mikor a teljesítménybeli különbség a régi és a mai intel generáció között minimális, a ddr 3 és a ddr4 között játékban nulla, viszont az árkülönbség hatalmas. A 4. genes i5k évekig elégséges, nem kell bővítésen gondolkodnod. Ha meg igen, akkor még mindig kaphatóak lesznek majd i7k processzorok. Ám mire a bővítés szóba kerülne, a ddr 4 is a végnapjait fogja majd élni.

2015. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
HUN_Sector: Köszönöm szépen a válaszod!Teljes mértékben egyet értek mindenben amit leirtál megfogadom a tanácsod és igy könnyebb lesz a választás is!
2015. nov. 10. 13:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy 3 terát nem lehet telerakni mondjuk vitatkoznék, én sok filmet letöltök, csak abból már több mint 1 tera van a merevlemezen (1 év alatt kb), mellé az utazások fényképei, videók, stb, az is lazán van 400 gb, esetleges programok, amikkel dolgozom (tervező programok, windowsok, office, stb, családi körön belüli "gépguru" dolgok) az is van 200 gb.


A többi viszont tényleg igaz, látható, hogy játékra lesz, mégis a vga-n van spórolás. Nekem lassan 1 éve van i5 4690k-m, gyári, húzatlan állapotban gtx 970nel és a full HD-t röhögve viszi. 4K-t nem próbáltam, mivel nincs annyi vagy akkora monitorom, így erről nem tudok nyilatkozni.


i5 4690k, mellé jó z97es lap, 8gb vagy 16gb ram, r9 390 vagy gtx 970 videokártya, táp vga-tól függően lehet kisebb is (nvidiások alig fogyasztanak, 970nek meg húzott procinak is elég egy minőségibb 450 wattos, viszont AMDnek nem árt egy nagyobb teljesítményt leadó).

SSD nekem is ez van, semmi gondom nincs vele.

2015. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!