Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik éri meg jobban, I7...

Melyik éri meg jobban, I7 vagy I5? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés
Tervezgetem a számítógépem felújítását szépen lassan, és jelenleg AMD procit használok, de nem tetszik túlságosan, és az ismerőseim közül, akinek intele van, ők mint azt mondták hogy az intel a jobb, meg én is úgy vettem észre, ezért szeretnék egy intel procit, ha már úgyis egy elég erős gépet szeretnék összehozni. I74790K-n gondolkodom, elég borsos az ára, de nem kell majd 2 évente megvenni, szóval egyszer kibírható, viszont mondták néhányan, hogy egy I5 is van olyan jó mint egy I7, csak olcsóbb. Amire használnám, az játékok, és szerintem ha meglesz a VGA (GTX960) akkor már videókat is vennék fel valószínűleg. Melyiket és miért ajánlanátok? Előre is köszi!

2015. nov. 14. 20:19
 1/4 SoulEater7797 ***** válasza:

Egy i5 nincs olyan jó, mint egy i7.

Viszont játékban az i7 nem hoz annyival nagyobb teljesítményt, amiért a felárat megérné.


Szerintem egy 4690K bőven elég.

2015. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 IceHunter ***** válasza:

Játékokra nem éri meg az Intel Core i7 processzorok.

Bőven elég egy Intel Core i5 4460 vagy 4690 vagy K-s verziója, viszont ha a K-s verziót veszed, akkor egy jó alaplap is kell hozzá.

2015. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha húzni akarod, akkor K-s i5 jó lesz. Az i7 néha még egy i3-hoz képest sem hoz különbséget játékoknál, erre a célra elég az i5. Még a jövőre nézve is. Gondolj bele.. most jött ki a Skylake. És Skylake i széria keretein belül még mindig van 2 magos processzor (i3)
2015. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Játékra egy i5 teljesen elég i7 felesleges mert nem nyújt többet. Persze ez csak játékoknál van így.

Meg egy 960 mellé nem is raknék i7-et.

2015. nov. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!