Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a külömbség eközött a két...

Mi a külömbség eközött a két videókártya között?

Figyelt kérdés

GIGABYTE GV-N980OC-4GD GTX980 4GB GDDR5 PCIE


MSI GTX 980 GAMING 4G GTX980 4GB GDDR5 PCIE



2015. nov. 21. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy mi? Az egyiket a Gigabyte csinálta, a másikat az MSI. Más utility, más hűtés, más órajel.
2015. nov. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
* különbség
2015. nov. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak fura nekem hogy elvileg mind a kettőbe ugyanaz a chipset van és az msi 22 ezerrel drágább.. az a gigabyte amit fentebb irtam a legolcsóbb gtx 980 (150k) és kiváncsi vagyok miben rosszabb? mennyivel lenne kevesebb fps-em mint az msi fée gtx 980-nal? vagy nem megbizható és nagyobb az esélye hogy bedöglik és azért "csa" 150k?? és mi az az utility?
2015. nov. 21. 09:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesítmény különbség valószínűleg minimális a két kártya között. OC órajelek az MSI kártyánál (Boost és alap órajel): 1317/1216MHz, míg a Gigabyte esetében egy hangyányival kevesebb 1304/1203MHz van feltüntetve. Ezen felül a Gigabyte megoldásán 3 hűtőventilátor található, ami végett a kártya is kb 2cm-vel hosszabb (279 vs 298 mm). Monitor csatlakozókkal mindkét kártya jól el van látva és 4 monitor meghajtására is képesek akár, de a Gigabyte megoldásán egy plusz DVI-D csatival meg van fejelve a kínálat. Az Utility az a kártyához adott szoftvercsomagot és szolgáltatásokat jelenti (pl monitorozó, tuningoló szoftverek). Nekem az MSI megoldása jobban bejön (magasabb órajel, kisebb méret, jobb utility, szebb külalak), de 20k-val nem hiszem, hogy többet ér gyakorlatban....picivel többet adnék érte, de nem ennyivel. Mindkét kártya 2x8 tűs tápcsatit igényel.
2015. nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor mondhatni szinte ugyanolyan teljesitményt nyujtanak és mind kettő ugyanolyan megbizható?
2015. nov. 21. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindkettőre van 3 év gari, ami jó pont. Teljesítményre és megbízhatóságra sztem hasonlóak. Lehet, hogy Gigabyte jobban ciripel (coil whine) vagy más a hűtés hangereje vagy hatékonysága. Személyes tapasztalatom nincs velük, előfordulhatnak bárhol rosszabb szériák, de normál esetben ugyanazt tudja a két kártya.
2015. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

MSI-nél megfizeted a nevet és azt, hogy egy picit magasabb órajelen jár.

Vedd a Gigát, azzal sincs semmi gond, és MSI afterburnerrel tuningolod majd.

2015. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon csendesen megkérdem hogy valóban erre akarsz-e költeni ennyi rengeteg pénzt. Nekem anno Ark Logic videókártyám volt, ritka mint a fene de pár év és inkább lett volna meg a pénz... most már nem számít, sokat keresek de azt hiszem sokatok amikor majd visszanéz hogy hova lett a pénz bizony megkeseredik a szája íze...
2015. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!