Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gtx 980 vagy r9 390x?

Gtx 980 vagy r9 390x?

Figyelt kérdés

a processzorom: intel core i5-4690


Full HD-ban szeretnék játszani és azt szeretném hogy 3 évig tartson ki a kártya.. ultra beálitás és full elsimitás melett.. a 3 év kitartás ugy értelmezzétek hogy nekem már 40 fps tökéletes és 35 fps alá nem akarok menni. ilyen szempontok mellett melyik kártyával járnék jobban?



2015. nov. 21. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb fej-fej mellett vannak fullHD-n.


Én a 390X-t venném.


De ezt a 3 évig ultra dolgot verd ki a fejedből.


Alapból egyik sem csúcskártya,csak felsőkategória most is.

De ha 980Ti vagy Fury X lenne,akkor se lenne teljesíthető amit elvársz.


Majd szépen eladod,aztán veszel erősebbet.

2015. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
R9 390x-et venném , kb egyszinten vannak.
2015. nov. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg mindig a legerősebbet venni mert a technológia folyamatosan fejlődik,ezért sem éri meg venni 32GB-t RAM-ot sem.Mivel teljesítményben hasonlók én az olcsóbbat venném meg mert egyikkel sem nyúlsz mellé.
2015. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

rendben van.kiverem a fejemböl.akkor majd később játszok kompromisszumokkal :DD

és egyébkét miért pont az r9 390x-et javasoljátok? videókban majdnem minden játék jobban teljesit 980-on, és még az fps is stabilabb.. mégis sok helyen r9 390x et mondják, ahogy most ti is. de miért? :) milyen előnyei vannak a radeonnak?

2015. nov. 21. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
a két kártya között körülbelül 35-40 ezres ár különbség van, ezért inkább vegyed a r9 390x-et.. :)
2015. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
most nem az ár külömbségre gondolok, hanem teljesitmény, előnyök, hátrányok illetve még az érdekel engem nagyon hogy melyik operál szebb szinekkel? és melyik a fakóbb?
2015. nov. 21. 12:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Színek azok nem ettől fognak függni, hanem a monitorodtól és annak kalibrálásától.

(+ még a driverben is tudod állítani, legalábbis Catalystban biztos, hogy tudod, de biztos vagyok benne,hogy nvidia kártyáknál is van erre szoftveres lehetőség).

Tisztán teljesítményben a GTX 980 egy kicsit előrébb van általában, de nem annyival, amennyivel drágább.

Ha csak azt nézed, hogy mondjuk 160 ezerrel bezárólag melyik a legerősebb kártya, és azt akarod, akkor GTX 980.

De ha mondjuk tudnád másra is fordítani (erősebb processzor, több ram, ssd stb) az árkülönbséget, akkor vedd a 390X-et.

2015. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!