Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer pc vagy ps4?

Gamer pc vagy ps4?

Figyelt kérdés

Cad-Cam programozást tanulok egy középiskolában de szeretnék ezután egyetemre menni. De szeretek játszani és nem tudom hogy a gépem elég lesz e a különféle programozásokhoz, mert ha elég lenne akkor venék egy ps4-et játékra a gépen meg kisebb játékokkal játszanák meg programoznák. De ha a mostani gépem nem lenne elég akkor inkább ezt fejlesztem és így programozáshoz meg játékra is elég. Gépet olyat akarnák összerakni ami mindwnt bír akár ultrán és akár fél millioból összegyüjtük rá csak bírjon mindent.

A gépem:

4 magos amd 3193mhz(magonként)

4gb ram 1333mhz

gt 630 4gb 64bit

500W tápegység

500gb HDD

Ez elég lenne és ps4?

Vagy gamer pc és mindent visz?



2015. nov. 23. 21:42
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen komplexitásban fogsz modellezni. A videokártya az egy szint után kuka, de a többi elég lehet. Meg ha nem akarod tépni a hajadat, +4GB memória.
2015. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:

Egyetemre szerintem eleg ez, ameddig nem csinaltok komplex dolgokat. Tehat vegyel PS4-et.


Ha csinaltok, a felmillabol vegyel egy workstation videokartyat, 16-32gb ramot, aktualis i7-et es egy nagy ssd-t:)

2015. nov. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Természetesen a félmilás gép nem egyszere lenne mert azt is ugytervezem hogy a 4 év alatt összegyülik a középiskolában. De ps4 egy igazi játékgéphez képest olcsó de ugye a programozás a lényeg.

De gépben ilyet tervezek:

I7-4790 (Ezt lehet turbozni vagy inkább a i7-4790k?)

16gb ram 1600mhz (vagy magasabb alaplaptól függ)

Gtx 980 ti

Alaplap még nem tudom milyen legyen de mindenképp gamer(programozáshoz is jó?)

Én az Msi H97-et nézegetem

Tápegység valami 850W (vagy elég lenne kevesebb vagy több kell?)

Ez lehet fálmilából nem jönne ki de gyüjtenék mégtöbbet de ugye az sem biztos hogy összejönn de igyekszem

A mostani gépemben nem nagyon akarok plusz dolgot bele tenni mert ha a nagyobb gép sikerül akkor a mostanit ugy is eladom így kevesebbet kell gyüjteni eladom. De milyen gépet ajánlotok ami mindenre jó? A mostani gépemen windows 10 van egyébként. De bármilyen program jól fut rajta pl. Free pascal?

2015. nov. 24. 06:16
 4/48 A kérdező kommentje:
Ja meg ssd meg valami nagy hdd.
2015. nov. 24. 06:16
 5/48 anonim ***** válasza:

Minek i7 meg 980ti egyetemre? Pocsékolás. Mármint tényleg. Értem, hogy játszani is szeretnél, de ha nem renderelsz, hanem csak be kell küldened a munkádat / meg akarod mutatni, hogy mi készült, akkor nem kell 16K-ban lerenderelni semmit, hanem csak a modellt küldöd tovább e-mailben.


Eddig i5-öt és GTX780-at 8GB memória társaságában modellel még nem tudtam beakasztani Solidban.

2015. nov. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Igazából én hosszú távra tervezem fél milla is ugy jönne óssze hogy béha néha veszrk hozzá valamit lehet hogy 4 évig fejlesztem. De azért akarok ilyeneket bele mert nem tudom hogy mi lesz az egyetemen így biztos mindent elvisz és nem fog akadni meg nem lehet tudni a jövő játékainak a gépigényét hogy milyen gép kell majd hozzá. Így elég hosszú távra tervezném ugy hogy akkár 10 év múlva is minimum full hd-n vinné. Meg infon talán pár plusz dolgot is megtanulnák amik nem tudom hogy mik lesznek de mindent tudni akkarok infoval kapcsolatban. Lehet hogy majd a videózást is elkezdem, nem tudom mit hozz a jövő, de az biztos hogy én előre felkészülök. Vagy ugy jobb lenne ha most ps4 aztán egyetemre egy laptopot akár egy applet? Mert egyetemre kell majd laptop is nem? Mert akkor ps4 + laptop meg esetleg a nagy gépem az asztali lenne játékra max több ramot vennék bele a laptop meg csak programozás. Szerintetek hogy lenne legjobb?
2015. nov. 24. 17:18
 7/48 anonim ***** válasza:

A PS4+Multi árából egy egész jó gépet ki lehet már hozni (arról nem is beszélve, hogy a játékok PC-n sokkal olcsóbbak, mint a PS4-en, ha meg torrentelsz, akkor főleg). Hosszú távon egy PC sokkal jobban megéri, főleg ha azt is figyelembe veszed, hogy a PC-vel dolgozni is tudsz. A gép, ami most van, már most gyenge.


Röviden: semmi értelme PS4-et venni, PC hosszú távon jóval olcsóbb.

2015. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a PS4-en kb. egy tucat játék van csak, ami tud 1080p@60FPS-t, a legtöbb csak 30FPS, vagy rosszabb esetekben 900p@FPS (AC:Unity, khm-khm). A legtöbb játék PS4-en a PC Low-medium beállításainak felel meg.
2015. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Oké! Ha a gépet választom szerintetek mit fejleszek elöször? Én a procira és az alaplapra gondoltam ugy ahogy már korábban leírtam a legeslegvég

Én meg a gtx 980ti a mostani gépemet eladva már csak kb 150k kell hozzá. :D

2015. nov. 24. 18:21
 10/48 A kérdező kommentje:
A vége kicsit furán hangzik de ettöl tekintsetek el másra is figyelek közben.
2015. nov. 24. 18:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!