Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap cserénél érdemes...

Alaplap cserénél érdemes újrarakni a rendszert?

Figyelt kérdés

B85M PRO4 alaplapomon behalt az A és B csatorna 1-1 slotja, és csak 2 slotom maradt. Visszavittem ahol azt mondták, kicserélik nekem ha gondolom, mert még 10 hónapig garis.


Ha az alaplapot kicserélik egy ugyanilyenre, akkor is újra kell tenni a windowst?


2015. nov. 25. 20:47
 1/4 anonim válasza:
Ha pontosan ugyan olyan akkor szerintem nem szükséges újratelepíteni bár még nem csináltam ilyet de elvileg mennie kellene. De próbáld ki a legrosszabb esetben is csak újra kell telepítened:) Elrontani nem fogod.
2015. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint tényleg szeret a B85-knél meghalni 2 slot. Nem először olvasom ezt.
2015. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Legelőször a db 4 gigás ram volt benne az első slotban. Utána vettem még 4 gigát beraknám a 3. slotba, hogy meglegyen a csatorna majd pittyeg, hogy a B csatorna hibát észlelt. Beraktam 1-2, be nem baj az csak menjen. A minap alvó módból indult újra minden 3. mp-ben. Elkezdtem cserélgetni a ramokat, lepittyegte a 4 rövidet. Mondom igen tudom a B csatorna halott. Majd jött a meglepetés további próbálkozásaim eredményeképpen. egymás után 2x pittyegte le, hogy meghalt a csatorna. És a 2. és 3. slotban volt. És a 2. slotban volt eredetileg az egyik ram. ahányszor 4 rövidet sípol annyi csatorna halt meg. 2x4 rövid --> meghalt benne mind az A és mind a B csatorna is. Jelenleg 1-4 slotba van mind a 2 RAM-om. After Effects miatt jó lenne bővíteni 16 GB-ra, de ez most nem lehetséges. Júliusig garis még, majd nyáron visszaviszem, most eléggé kell a gép a tanuláshoz. Valahol azt írták hogy a proci érintkezői közé kosz került, vagy megégtek a proci lábai. A szennyeződést el kell távolítani a proci lábai közül, és akkor elvileg menni fog.


Amúgy tudtok még vmilyen "szériahibás" termékről?


Például azt tudom, hogy némely régi 775-ös lap nagyon melegedett és a hidak megadták magukat.


Vagy TP-LINK egy bizonyos wifi-stick-je kékhalált kokoz, ha menet közben dugod a gépre.


Nokia Lumia 7xx sorozatnál a GPS fogja a jelet, de az iránytű nem mozog ha elindulsz.... :D

2015. nov. 25. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:
2 eve megvettem a lapomat, aztan kiderult, hogy a videokartya slot-ja hibas volt....kicsereltettem ugyanolyanra! aztan annyit csinalt, hogy amikor elinditottam, erzekelt mindent ami csstlakoztatva volt, csak mas sorrendben dugtam be az usb-ket, aztan ujraindult egyszer! helyre rakta magat azt annyi.......de ha ugy erzed, hogy lapcsere utan instabil a rendszer, akkor erdemes. windoznal minden elofordulhat.......es elo is fordul! ;-)
2015. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!