Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a PC-mnek?

Mi lehet a baja a PC-mnek?

Figyelt kérdés

Tegnap telepítettem újra egy HP dc7800(E3840 3GHz, 3Giga RAM) PC-t, minden jól működött, de ma indításkor a monitor a saját logóját írja ki 4-5mp-re, majd utána elsötétül, és újra kezdi...

Tehát a számítógépet abszolút nem lehet látni a monitoron, majd kb fél perc múlva sípol egyet a gép...


Tegnap vettem a gépet használtan (de 2 év garanciát adtak rá).

Mi lehet a gond?


2015. nov. 28. 07:39
 1/7 MGéza ***** válasza:
Úgy vélem nem megfelelő helyre dugtad be a monitor kábelét. A sötét képernyő és a monitor felvillanó saját logoja engem erre enged következtetni. Van vidkártya a gépben vagy csak alaplapi?
2015. nov. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van egy GIGABYTE GeForce GT 720 1GB GDDR3 64bit PCI-E (GV-N720D3-1GL)

GPU is a gépben, de erre a videokártyának a DVI kimenete mellé (azaz rá) be van kötve egy hagyományos VGA kimenet is, tehát 2db sima VGA csatl., és egy DVI csatlakozó van a gépen.

Mivel olyan tipusú DVI átalakítóm nincs ami ehhez kellene (Dual-link DVI-D), ezért a VGA-ra rákötött külön sima VGA ba dugtam a monitort ideiglenesen.


Amúgy már felállt a gép, de megint a boot menütől kezdte az egészet, mint első telepítés előtt az üres gép.

Tehát úgy kezdi, hogy szépen egyesével végigszámolja a bal felső sarokban mind a 3 ezer MB RAM-ot, és kéri a dátumot/időt megint.


Tegnap volt egy áramszünet, remélem amiatt játszotta el ezt egyszer, és nem az elem ment ki az alaplapon (vagy rosszabb)

2015. nov. 28. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Szóval a hiba csak egyszer fordult elő?
2015. nov. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébkènt ém érdekes módon egy alaplapi elem lemerülèsénél csak rosszabbat tudok elképzelni.
2015. nov. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3


Tegnap jött meg a gép, tegnap este telepítettem újra.

Közben volt 1-2 restart, de ott nem jött elő ilyesmi.


Most áramtalanítás után játszotta el ezt hogy: "összeszámolom mind a 3ezer MB RAM-ot egyesével".

Ezért gondoltam alaplapi elemre, mivel teljes áramtalanítás után jött elő ez.

2015. nov. 28. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem kicsit korai volt a kérdés feltevése.
2015. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MGéza ***** válasza:
Hát azért tényleg cseréld le azért az alaplapi elemet, azért kérte a dátumot, mert resetelődött a bios. Nyilván a ramot is azért számolta le olyan lassan, a biosban az a funkció is alapra állt.
2015. nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!