Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek többnyi...

Milyen laptopot vegyek többnyire egyetemi dolgokhoz?

Figyelt kérdés
Olyan laptopot szeretnék, ami megbízható, viszonylag gyors és sokáig életképes marad. Árban kb. 130.000ig gondolkozom, ennyit tudnék most rászánni. Nem igazán értek hozzá sajnos, ezért kérem a segítségeteket. Játszani nem szeretnék rajta, filmnézésre, böngészésre, tanulásra lenne használva.

2015. nov. 28. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

mi az, hogy egyetemi dolgokhoz?

Milyen szakra mész, mit kell tudjon? Mert 130ért nem fogsz te 3d-s tervező programokat futtató gépet venni.


Általános (office, internetezés) felhasználásra van elég sok:

ASUS X554LJ-XO095D Notebook

Acer Aspire E1-572PG-34054G1TMnii LIN NX.MJGEU.002 Notebook

Lenovo IdeaPad G510 59-433076 Notebook

2015. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Neeeem, nem kell 3d-s programtervező :D Jogász szakon tanulok, az office-t rendszeresen használom, sok pp-t kell pl csinálnom, csak ezeket értettem az egyetemi dolgok alatt. Tudom, hogy rengeteg féle van, ezért is érdeklődtem itt. Egy pár támpontot tudnál esetleg adni, hogy mire érdemes figyelni? Olyanokat hallottam, hogy a processzorból a "i-seket" figyeljem (i3, i5, i7), egy ismerősöm az nvidia videókártyát ajánlotta, bár nem tudom, hogy ez nekem mennyire lesz szükséges... Illetve fontos lenne, hogy sokáig bírja az aksija, ott a cellák számát kell figyelnem?

Köszönöm szépen a segítséget!

2015. nov. 28. 13:00
 3/3 anonim ***** válasza:

a 6 cellás tovább bírja

a kisebb képernyő méretű tovább bírja

Ebben az árkategóriában csak i3 játszik, ami valamivel jobb mint a pentium.

nvidiás kártya ezeknél mindegy, azt a 150-200 meg afeletti gépeknél érdemes nézni, hogy geforce g8xxm meg 9xxm legyen, itt az is elég ha van benne (direkt olyanokat írtam) :D

SSD itt nem játszik, az 200nál érdemes már, különben elveszi a pénzt a jobb proci meg vga elől.

A régebbi meg egyszerűbb úgymond "gagyi" játékokat azért ez is elviszi, ha úgy van, azzal se lesz gond ha unatkoznál óra alatt.


Amit én ajánlok mellé, az egy normális hordozható hűtő pad, akár aktív (usb-ről kap áramot a venti) akár passzív, egy egér meg egy táska, de ezt 10ezerből simán ki lehet hozni.

2015. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!