Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen Operációs Rendszerrel...

Milyen Operációs Rendszerrel használjam az SSD-t?

Figyelt kérdés

Olvastam, az XP nem támogatja a TRIM funkciót, ezért nem ajánlott SSD-vel használni. De miért is? Milyen károkat tesz az SSD-ben?

Windows 7 Starter már támogatja a TRIM funkciót? Ha igen, akkor azt telepítenék a gépemre.

Esetleg Windows XP-n nem lehet beállítani, hogy a TRIM funkciót használja?

Olvastam olyat is, hogy még a Windows 7-en is be kell kapcsolni a TRIM funkciót...

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 28. 14:33
 1/3 hypno ***** válasza:

Az XP fénykorában SSD még nem is létezett, így nem is lehetett felkészíteni rá. Most meg már minek.


[link]


Ha teheted és a géped is alkalmas rá, akkor használj korszerű operációs rendszert. Nem csak az SSD miatt, hanem azért is, mert pl. jobb a hálózatkezelés meg egy csomó dolog.

2015. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Trevor. ***** válasza:

Biztosan meg lehet oldani valahogy szoftveres úton XP alatt is a TRIM-et, ami persze nem olyan tökéletes, mintha eleve támogatná az oprendszer. Itt van egy leírás arról, hogy mi is az a TRIM: [link]

Am milyen géped van, hogy XP-t használsz így 2015 végén is?

2015. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Régebbi laptopról van szó. Csak néhány hónapig használom, amíg meglesz újra az asztali. Otthon van egy SSD-m, gondoltam beleteszem...
2015. nov. 28. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!