Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó a nitrogén hűtés?...

Mire jó a nitrogén hűtés? Mennyibe kerül? Hol lehet ilyet vásárolni?

Figyelt kérdés

2015. nov. 28. 17:20
 1/6 hypno ***** válasza:
Extrem hűtésre jó, és sehol nem lehet venni.
2015. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon erős hűtés, nem tudom hol lehet kapni, de háztartásban nincs rá szükség..
2015. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mármint a folyékony nitrogénes hűtés? Szórakozásra jó, meg tesztelgetni, de ez nem olyan, mint a vízhűtés berakod és megy. arról nem is beszélve, hogy micsoda ára van a folyékony nitrogén tárolásához szükséges eszközöknek.
2015. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem otthoni célra van, vagyis pontosítok, nem egy átlag felhasználásra van. Úgy mondd a tuning mestereknek, akik kihúzzák a processzort, mondjuk egy 2GHz-es procit felhúznak 4-ig. Itt nem elég a sima, lég/liquid hűtés, ide kell a nitrogén, ami kb -210˙C. Úgyan sokan azt mondják egy processzor -80˙C-ig a működő képes. Na mindegy. Amúgy Ebayen tudsz venni "foglalatot" a processzora, amibe beleöntöd. A Cseppfolyós nitrogént meddig messertől tudsz venni, ha jól tudom 1000Ft/Literje. Ebben mondjuk nem vagyok biztos, de ilyesmi ára van. Messer viszont nem ad ki csak úgy cseppfolyós nitrogént, kell hozzá speciális Dewar palack, csak ebbe töltik meg neked, de szerintem nem csak a Messer, hanem az összes más gáz szolgáltató. Arról meg ne is beszéljünk mennyi egy Dewar palack.. 250ezer forinttól 4-5 millióig terjed.. :) Nyílván a 4-5milliós dewar palack az már 2 köbméteres, gondolom ennyi meg nem kell. :)) Remélem tudtam segíteni! :) (Amúgy van néhány egyetem akitől tudsz venni..)
2015. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Plusz ezt a GHz-et nem azért húzzák, mert csak így pörög jól a gép, meg így gyors. Nyílván ezért is, de inkább ebből rekordot akarnak sokan, minnél több órajel legyen a processzorban. Amerikában, ha jól tudom van egy Asus csoport akik speciel ezzel foglalkoznak, minnél több órajelet húzni egy nyamvadt processzorból. :)
2015. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!