Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha régi XP-s gépről és HDD-ről...

Ha régi XP-s gépről és HDD-ről szeretnék majd lementeni (és még egy darabig használni), de ha a nemsokára vett új alaplap weboldalán nem látok leszedhető driver támogatást XP-hez, akkor elindítani sem fogom tudni a régi rendszert?

Figyelt kérdés

Tehát régi HDD-n több gigányi fontos adatom van, feltelepített rendszer XP. Új rendszer valószínűleg SDD-re kerül majd, de ez csak nyáron lesz esedékes, egyelőre ennek a HDD-nek és ennek az XP-nek kellene kihúznia. Most néztem alaplap driver listáját (gondolom ugyanezek lesznek majd mellékelt CD-n is), és csak Win 7-től vannak listázva.


Régi alaplapom meghalt. A fontos fájlok miatt egyik partíciót sem szeretném formázni, elvesznének úgy. (elején teljesen szeparált volt OS-től, de a helyhiány nagy úr, volt aminek már csak az XP partícióján maradt hely)



Illesztőprogram ha hivatalos oldalon nincsen, akkor sehol máshol sem, igaz? A támogatás megszűnt XP-hez, ezt tudom, és igazából a biztonsági része sosem érintett, mert nem a beépített kis vacak Defendert meg Assistant-os hülyeségeket használtam, rendes vírusírtó, tűzfal van, abból hardveres is egy erősebb router miatt.


Tényleg nincs más lehetőségem, csak szerezni valahonnan egy HDD-t, újabb Windows rá és úgy menteni le?


2015. dec. 4. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Alaplap csere esetén újra kell telepíteni a rendszert.XP-re meg azért nincs driver mert már elavult.Pendriver-ra rakj le egy Live Linux rendszert(Lubuntu,Puppy Linux)és mentsd le rá az adatokat.
2015. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Live OS-re nem is gondoltam, ezzel a probléma egyik része (adatvesztés) megoldva, köszönöm!

Viszont XP-t, ezek szerint, újabb hardverekkel lehetetlen tovább használni?

2015. dec. 4. 16:37
 3/7 hypno ***** válasza:

#2

...meg értelmetlen is.

Az újabb op. rendszerek sokkal felhasználó barátabbak. (Csak mondjuk a Vista nem egy sikersztori)

2015. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3.Meg a 8.1 se lett annyira sikeres mint az XP/7.

Kérdező:Ha gyenge hardware-id vannak és nem szeretnél újabb Windows-t használni akkor még mindig ott vannak a Linux disztrók mint alternatívák.

2015. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Dominik, köszönöm a Linux-ra rábeszélést, de már volt párszor dolgom vele. Nem megszokás kérdése, felesleges dolgokban macerás, de senkit sem beszélek le róla. Okkal, átgondoltan választok.


XP-t el tudom engedni, bár nem szívesen, ha alaplap nem hal meg, mai napig sziklaszilárd lenne. Itt hardveres gond volt, nem OS.

2015. dec. 4. 18:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnéd akkor nem kell erőltetni.Amúgy a Win 7 megszokható az XP után.Amúgy mi a teljes konfig?
2015. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hypno ***** válasza:

Lehetőség az is, hogy nézel egy pont ugyanolyan alaplapot mint amni elhunyt és egyszerűen átköltözöl rá mindenféle telepítés meg hasonlók nélkül.

(Ha elég régi darab volt az elhunyt, még lehet hogy neked fizetnek, hogy levedd a rontást...)

2015. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!