Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tp link tl wr 841n-nel lassabb...

Tp link tl wr 841n-nel lassabb a wifi mint kéne. Megoldás?

Figyelt kérdés

100/20-as digi nethez elvileg elég erős kéne legyen a router (300-as...).

Kb. 30-40 m-re van 2 falon át a laptoptól. (laptopon minden friss, stb...)

Ha ez számít panelban van az egész baj.


Kábelen a net kb. 90-95 közt szokott lenni, wifin át így meg alig 20... (és a feltöltés több mint a letöltés.....)


E videó alapján állítottam be a routert: https://www.youtube.com/watch?v=r2kpZUcp5wA

(Minden megvan jól, mégis ennyivel gyengébb.)

Egyedül a forwarding-nál a dmz-s állítást nem csináltam meg. Az okozná ezt?

Vagy talán a router gyenge? De 300-as, és 2 szoba sem olyan nagy távolság.


Ha gyenge/rossz, vagy ilyesmi akkor még 2 napon belül ki lehet cserélni.



2015. dec. 5. 00:35
 1/10 BM-Striker ***** válasza:

2 falon kersztül nagyon meggyengül a jel.


Én ezt egyébként előre megmondtam, hogy nem lesz vele teljes sebességű net az egész lakásban.

2015. dec. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a router számít, hanem a gépben lévő vevő is.
2015. dec. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Inkább 20-25 méter az, nem 40, és a routertől 10 cm-rel mellett mérve is a legjobb le 25 volt.

Ilyen gyenge lenne ?

Akkor miért 300-as?

Nem azért mert 300ig bírja?

#1: Te voltál az egyetlen aki negatív véleményt mondtál, több oldal, több másik, az eladó a media markt-ban és még a tesóm is (aki jól ért a gépekhez) is azt mondta hogy elég lesz.

Mégis neked lenne igazad? :D


#2-es: Ginkgo 7a1 alaplap (lenovo g710 laptop)

2015. dec. 5. 01:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Hiába "300-as" a router, a 300 csak a vezetéknélküli interfész fizikai rétegbeli adatrátája. ami aggregáltan (le+feltöltés egyszerre) maximum 140-150 Mbps-s adatátviteli sebességre képes.


Ráadásul mivel a vezetékes interfészek 100 Mbps-os adatrátájúak, ebből maximum 90 Mbps körül jöhetne ki (hacsak bele nem szól a router processzora).


Viszont ott van még a 2 fal, a 30-40 m táv, meg a laptop vezetéknélküli interfésze (ami nem biztos hogy tudja a 300 Mbps-os adatrátájú, 802.11n szabványú, 2x2 MIMO-s kapcsolatot).

2015. dec. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A router-t 10 cm-rel a laptop mellé raktam és úgy is csak 25 volt a max le...
2015. dec. 5. 11:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor a vevő lesz G-s. Vegyél hozzá egy USB-s vevőt, ami tudja a sebességet, és úgy jobb lesz. Még a sima 150-esen is átmegy vagy 80-nyi hasznos adat.
2015. dec. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

"#1: Te voltál az egyetlen aki negatív véleményt mondtál, több oldal, több másik, az eladó a media markt-ban és még a tesóm is (aki jól ért a gépekhez) is azt mondta hogy elég lesz. "


Jó fej vagy. :D

A Media Markt -ban vannak a legsötétebb eladók a számítástechnika osztályon (tudom, mert mikor a műszaki cikk eladóit csináltam ott voltam gyakorlaton egy hónapig). Még ha tudnák, akkor sem mondanák meg az igazat, mert akkor nem vennéd meg.


Mondani meg mindenki mondhatja magáról, hogy ért a számítógépekhez. Sokan azt hiszik, hogy ha már fel tudnak telepíteni egy Winf*st a gépre, máris ők az Isten királyok. :D


Amúgy én is mondtam neked hogy kevés lesz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7..


Az már kettő a szavahihető válaszolók közül ezen az oldalon.

2015. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kár ebből ügyet csinálni, a fal mindig ott lesz. A router meg jó, egyszerű ember által megfizethető hardvert nem kapsz, ami nagy hatótávú, meg átmegy minden falon.
2015. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tesóm tényleg jól ért hozzá. Számtech suliba járt, szereti is tehát foglalkozik vele, épp most épít okos-házat, és ír egy programot a céges traktor távirányításához.
2015. dec. 6. 19:22
 10/10 BM-Striker ***** válasza:

#9


Attól hogy a saját területén jó,nem jelent azt, hogy mindenhez ért.


Én pl. web fejlesztő vagyok, de nem értek a vállat irányítási rendszerekhez pl.


Még az én WR1043ND-m sem ad túl jó jelet 2 falon keresztül, pedig az egyike jobb hatótávú daraboknak a saját kategóriájában.

2015. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!