Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2.5" SATA2 HDD miért nem...

2.5" SATA2 HDD miért nem működik Win7-en?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésben szereplő merevlemez 500gb-os. A család laptopjában volt használva, vettek bele másikat, így ezt használnám másodikként a desktop gépemben. Első alkalommal mikor ezzel együtt indítottam a w7-et, felismerte, de nem tudja inicializálni. Visszaraktuk a laptopba, ahol linux fut, és ott particionálva lett, NTFS-re, teljes területtel (elsődleges partícióként). Tettem is rá egy teszt-mappát, és a notin nincs gond vele.

Megint visszaraktam a desktop gépbe, de ugyanaz a hiba. Nem látja a win7 a már korábban NTFS filerendszerrel létrehozott partíciót. A lemezkezelőben meg hiába indítom ezt az inicializálást, elszáll hibával.

Van két screenshot:


[link]


[link]


Remélem tudtok segíteni, amit előre is megköszönök!


2015. dec. 7. 11:46
 1/5 hypno ***** válasza:
Elsőre próbálj neki betűjelet adni a lemezkezelésben.
2015. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Odáig el se jutok. Az egyetlen amit tudok csinálni, ez az inicializálás. :(
2015. dec. 7. 12:30
 3/5 hypno ***** válasza:

A következő, hogy bekötöd a rendszer winchester helyett ezt a problémás darabot, és elkezded a win7 telepítést lemezről, vagy USB stick-ről. Ha minden jól megy, akkor a telepítő használhatóra formázza.


Ezen a ponton ki is léphetsz a telepítőből.

2015. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 T/Z ***** válasza:

GPT partícióra állítva sem megy?


Tudom, h az nem szükséges 500-as merevlemez esetében, de én is jártam már így. Egyik gép látta a 3 terás merevlemezt, a másik meg nem akarta felismerni.

GPT-re állítva már ment.

2015. dec. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megoldódott. A gond az volt, hogy a laptopon korábban be volt állítva a merevlemezre egy hdd password, amit a laptopon nem kért külön, mert a másikra is ugyanaz volt beállítva. Miután csak ezzel indítottam a gépet, rögtön világossá vált. És a desktop gép meg nem észleli ezt. Nullázva lett, most már használható.


Köszi a tippeket!

2015. dec. 8. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!