Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vízhűtés ventilátorának...

Vízhűtés ventilátorának szabályozása hogyan?

Figyelt kérdés
A hűtőtest ventilátora a SYS_FAN1-re van rákötve, 4tűs csatlakozóval. BIOS-ban átállítottam Silet mode-ra, de ugyanolyan hangos. Ötlet ?

2015. dec. 9. 18:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Alaplap típusa: Gigabyte 970a-UD3P
2015. dec. 9. 18:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a CPU FAN csatlakozójába dugd. Elvégre CPU hűtőről beszélünk szerintem.

PWM-et kéne tudnia ha 4 tűs.

2015. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha a CPU hűtőre kötöm, akkor ugye össze-vissza vezérli a hőhatására a ventit. És ez hosszabb ideig gondolom nem tesz neki jót. De holnap megpróbálom, hogy visszakötöm és a CPU hűtőt is Silent Modera állítóm. Váglis nem "túl" hangos a venti így sem.
2015. dec. 9. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez benne van a pakliban.

Ugyanis a vízhűtő korántsem képes anyira stabil hőmérsékleten tartani a processzort mint egy léghűtés.

Ugye itt kis felületről beszélünk ami vízzel érintkezik. De nagyon nagy a hőingadozás, szemben a léghűtéssel ami elég nagy felület tehát úgymond stabilan tartja a CPU hőmérsékletét.

Ezért érdemes olyan vízhűtőt vásárolni amiben beépített ventillátorszabályzó van.

De szerintem CPU hőmérséklet alapján is üzemeltethető.

Az én vízhűtőm is tud ilyet. Bár valóban össze vissza változtatja így a fordulatot.

2015. dec. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, így van, de néztem egy videót, ahol a csávesz a Ventit a SYS_FAN1-re köti, a pumpát PWR_FAN-ra. na én átraktam így és tökéletesen megy. Átraktam a ventit Silent modera és halkabb lett. Így ingadozik a hőmérséklet, de legalább nem megy 50 fok fölé. :)
2015. dec. 10. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!