Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sötét a kijelzőm?

Na neeeee kérdése:

Miért sötét a kijelzőm?

Figyelt kérdés

Toshiba laptop C660D-12U néha be indul de csak áramtalanítás után. Nem tudom mi lehet a baj.

VALAKI SEGÍTSEN!!



2015. dec. 9. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:

A kutyámat mogyinak hívják... mostanában a házon belül is szokott pisilni, de eddig nem csinálta...

Valami ötlet?


Na... a kettő kb ugyanaz... kéne még pár információ...

2015. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Windovs 7van a gépen. Indításkor felbúg de nincs kép.

Hosszabb áramtalanítás után újra működik de nem sokkal ez után megint sötét lesz. Nem tudom hogy van e köze hozzá de mikor játékot futtatnék akkor adja meg magát.

2015. dec. 9. 20:58
 3/10 A kérdező kommentje:
A gép típusát leírtam így a toshiba.hu-n me tudod nézni a hardver-eket. Nem vagyok nagy pcguru ezért nem tudok sokat mondani.
2015. dec. 9. 21:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem itt hardveres gondok lesznek.. mindenesetre egy windows újratelepítést próbálnék, ha ezután is fennáll a probléma, akkor egyértelmű.
2015. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon reméltem h nem ilyen választ kapok.

Esetleg nem tudod belőni h hol lehet a probléma?

Hűtés gond lehet vagy leolvadás?

A gép nem áll le teljesen csak elsötétül a képernyő. ha hardver-es a probléma azzal sajnos nem tudok mit kezdeni. de azért köszönöm a hozzászólást. megy a zöld

2015. dec. 9. 21:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt mondtad, indításkor felbúg, de nincs kép. Ez valszeg az lesz.

Fogalmam nincs hol lehet a probléma... de, ha ok nélkül elsötétül, akkor a GPU-re tippelek... azzal pedig te nem tudsz mit kezdeni... :S

2015. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár az is lehet, hogy valami gáz van a laptopod monitorjával... (nem esélyes, de...) próbáltad rákötni sima monitorra?
2015. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs más monitorom. De most egy nagy teljesítményű ventilátort tettem alá és még nem jelentkezett a tünet. Valószínű a GPU túlmelegedése okozza a problémát. De jelzem amennyiben a probléma még is fenn áll. Így ha valakinek azonos a problémája akkor itt a megoldás. legalábbis azt hiszem. :)

Köszi az eddigi kitaró válaszokat. :D

2015. dec. 9. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ez a hiba, akkor is küldd el szarvízbe kitisztítani... bár megcsinálhatod otthon, de akkor a garancia ugrik, ha még van...
2015. dec. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 T/Z ***** válasza:

Először is próbáld ki külső monitoron, akkor már ha szervizbe viszed, kapásból tudod mondani, h külső megjelenítőn van kép, vagy nincs.


Ha elsötétül a kép, halványan nem látni azért, h mi lenne a monitoron? (háttérvilágítás hiba)


Ha külső monitoron sincs kép, akkor viszont VGA hiba lesz, és ha hűtöd, nem jön elő a hiba, akkor meg ahogy te is mondtad, túlmelegedésből fakad a hiba. (leválik a GPU az alaplapról)

Ha már nem garis, akkor vége a gépnek.

30ezerért újragolyózzák a GPU-t, de egyáltalán nem biztos, h érdemes megcsinálni, (előjöhet a hiba ismét).

2015. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!