Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sötét, fekete laptop képernyő?...

Sötét, fekete laptop képernyő? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Van egy asus X450L-es laptopom és hirtelen meghalt a képernyője. A készüléket általános dolgokra használom, net, film, 1-2 játék, de 30-40 percnél nem játszom többet naponta. Esténként filmet szoktam rajta nézni, tegnap is ez történt. HDMI-vel nyomtam ki tv-re és a film végén úgy hagytam, nem kapcsoltam ki a gépet, alvó módra vált és ilyenkor reggelente szoktam újra elővenni. Korábban nem volt ezzel probléma. A HDMI-ről levéve egy pillanatra felvillant a képernyő, de utána nem tudtam előhozni. Újraindítás, kikapcsolás nem használt. Próbáltam az aksi eltávolítását a power button 1 percig tartó nyomva tartását, driver újrarakását, azok sem segítettek. Ha erős fénynél nézem a kijelzőt, akkor nagyon sötéten és halványom látom benne a képet. A laptop egyébként tökéletesen működik, hangot ad, tv-re kinyomva minden normális felbontásban jelenik meg, filmet, játékot, viszi. Van valami tippetek, mi lehet a gond? Gari van rajta, de csak jövő héten tudom elvinni szervizbe!

2015. dec. 10. 08:36
 1/7 hypno ***** válasza:
Ha nem a kijelző világítása makkant meg, akkor kösd rá a TV-re és nézd meg, hogy a beépített kijelző fényereje nem lett-e teljesen levéve.
2015. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 T/Z ***** válasza:

Ha halványan látni a kijelzőn a dolgokat, akkor a kijelző háttérvilágítása halt meg. (körben a kávába építve van megvilágítva egy led sorral a kijelző)


Inverternek is hívják.


Nem hiszem, h köze van ahhoz, hogy hogyan hagytad éjszakára, vagy ilyesmi, egyszerűen véletlenül pont most adta meg magát.


Külső kijelzővel tudod használni (szerencsére nem a VGA halt meg).

2015. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lajos54 ***** válasza:

Egy külső kijelzővel (az említett TV, vagy egy monitor) nézd meg a grafikus (videó) kártya beállításainál, nem állítódott-e el. Lehet olyan állás, hogy csak a külső kijelzőre küld képet a kártya, vagy csak egy bizonyos kimenetre.

Típusonként változó a mikéntje, de sok laptopnál van egy bill. kombináció is (pl. Fn+f4), amivel sorban lehet kapcsolni, hogy. csak beépített képernyő, csak külső képernyő, mindkettő stb.

2015. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 T/Z ***** válasza:

#utolsó:


A Win billentyű + P betű kombinációjával is lehet ezt váltogatni.

DE nála nem ez lehet a gond, mivel a képernyőn halványan látni a tartalmat. Ez tipikusan az, amikor a háttérvilágítás elromlott.


Vagy amit az #1 írt, de kétlem, h annyira le lehet venni a fényerőt, h használhatatlanul sötét legyen. Ez inkább inverter hiba lesz.

2015. dec. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lajos54 ***** válasza:

Természetesen nem zártam ki a szerkezeti meghibásodás lehetőségét, csak mint plusz lehetőséget vetettem fel,amit írtam.

Találkoztam korábban olyan laptoppal, amit projektorral használtak, csak a kifele menő kép volt beállítva. Kikapcsoláskor "úgy maradt", a következő indításkor pedig valamiért nem állt vissza az alapértelmezett beállításra. A sötét képernyőn elég nehéz volt visszaállítani...

2015. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Hosszas kutatás után az eredmény valszeg a kijelző háttérvilágítása lesz! Remélem gariba cserélik és nem kell tá egy hónapot várni!
2015. dec. 10. 19:43
 7/7 T/Z ***** válasza:

Garis?


Hát akkor uzsgyi a szervizbe, ez nem a te problémád, hanem az övék. :)

2015. dec. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!