Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 50HZ LED képfrissítés mennyive...

50HZ LED képfrissítés mennyivel rosszabb a szemnek, mint a 100HZ vagy e fölötti? XBox játékra kellene.

Figyelt kérdés

Kinéztem egy TV-t, Sony 40W705, ami ugyan 200 Hz saját értéket ad meg, de a valós értéke 50 Hz. Ha game üzemmódba kapcsolok, akkor alacsony lesz az input lag, de gondolom akkor a valós 50 Hz-en fog működni, nem tornázza fel az elektronika különböző megoldásokkal 200 Hz-re a képfrissítést.

Nos: ez az 50 Hz mennyire fárasztja, roncsolja a szemet? Tudom, hogy ez nem CRT, tehát nem vibrál, de akkor van-e valamilyen szemkárosító hatása, ha 50 Hz-en megy a TV? Vagy válasszak inkább olyat, ami 100 Hz fölötti értéket tud? Pl. a Samsung 40H6400 típust?


A fiam játszana előtte, nem szeretném, ha a kevés HZ-től lenne szemüveges. Valósak a félelmeim? Próbáltam utána olvasni a neten, de eddig nem találtam hozzáértő írást...



2015. dec. 10. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
LCD-nél a képfrissítés nem "vibrál", mint a régi CRT-knél, szóval nem, nem nagyon számít hogy hány Hz-es. Nincs nagyobb szemkárosító hatása, mint egy könyvnek, az meg mint tudjuk, eléggé 0Hz-es :P
2015. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

A vibrálás nem rontja a szemet, hanem fárasztja. A szemet inkább az rontja, ha hosszabb időn keresztül ugyanazt a fókuszt használja, mert - pl monitor esetén - mondjuk 60 cm távolságra bambul órákig.

Egy 40"-os tv-hez eleve nem ül nagyon közel, mert a kisebb pixelsűrűség miatt a kép sem lenne annyira jó közelről, másrészt az éleslátás mezején kívülre túl nagy terület kerülne, vagyis nem látná át az egész játékmezőt.


Ettől függetlenül ha találsz egy jó 1200 Hz-es Tv-t akkor inkább azt vedd, mert nyilvánvalóan lényegesen jobb elektronika van benne, mint abban ami csak fele ekkora frekvenciára képes.

2015. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hypno ***** válasza:
Megszaladt a kezem. Szóval valós 100 Hz-est.
2015. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!