Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minnél több MHz-s egy grafkárt...

Minnél több MHz-s egy grafkártya, annál kevesebb VRAM-ot eszik? Vagy hogy is van ez?

Figyelt kérdés

- Mondjuk 3 kártya SLI-ben. A VRAM nem adódik össze, de sokkal nagyobb lesz az MHz. És mivel 4 gigás kártyáról beszélünk, ha 4K-ban játszol, akkor nem fog annyi VRAM-ot enni, mint ha csak 1 kártyám volna ami sokkal kevesebb MHz-s?

- Boost Clockos TITAN X az 1075 MHz. Tegyük fel hogy 2 darab 6+6 giga VRAM os Geforce 980Ti-nk van, összekössük, marad a 6 giga VRAM, de az MHz-s sokkal több lesz a Titan X-től.

Tehát ha pl. 4K ban a TitanX en max beállítások melett egy játék megenné a 8 giga VRAM-ot, ugyan ilyen esetben a 2 darab 980Ti vel csak 3 at enne? És ugyan úgy működne?


Bocs hogy kicsit bonyolult lett, de nagyon FONTOS lenne nekem. köszi :)



2015. dec. 13. 11:24
 1/2 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem adodik ossze a MHz sem... ahogy cpu nal sem a magok mhz -e


azonos gpu val erdemes SLI t csinalni, még ha veletlen tamogat is valami mast is az adott tipus


legjobb ha teljesen azonos vga kat kotsz ossze


vram bol nem fog kevesebbet fogyasztani SLI alatt sem, csak ami jol van optimalizalva 2gpu ra ott eleg nagy teljesitmeny novekedes lesz

legjobb esetekben ez kb. 60%


de ilyen csucs vga krol meg mas vgs krol is neteb egy halom teszt van vagyis megtudod nezni mit nyersz es hol az SLI vel


altalaban egyaltalan nem nem eri meg gyakorlat miatt

inkabb hardverszorakozas miatt...

2015. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De ha nem adódik össze sem a GHz sem a VRAM, akkor totál felesleges a SLI én szerintem.
2015. dec. 13. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!