Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem bootol a gép cd-ről. Mi...

Nem bootol a gép cd-ről. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy régi gépen a Windowst 7-et szeretném újratelepíteni, de akadt egy kis problémám a bootolással. Természetesen BIOS-ban beállítottam a megfelelő bootsorrendet, első helyre került a CD.

Meg is kezdi a bootolást, kéri, hogy nyomjak meg egy gombot, majd a gomb megnyomása után picit pörgeti a cd-t aztán betölt a régi Windows...

A vinyó SATÁS. bedugtam sata1-be és sata0-ba is, nem változott semmi. Sata3-4-et nem próbáltam még.

A gépben egy régi IDE-s cd olvasó van. Próbáltam magát a meghajtót és kábelt is cserélni, majd jumpereltem masterre és slave-re is, de egyik sem segített.

Nem gondolom, hogy a cd olvasó hibás, mert ha lehúzom a vinyót, akkor elindul a windows telepítő.

BIOS-ban AHCI módot kerestem, de nem találom.

Ősrégi kék hátterű BIOS, ezer éve nem láttam már ilyet. :)

Kíváncsiságból beraktam a Hiren's boot lemezt, amin van egy mini xp, ami fut telepítés nélkül is, meg van rajta memtest és mindenféle jóság, de amikor elindítja a lemezt, és választanék a programok között, lefagy az egész.

Del-lel BIOS-ba lépéssel nincs gond, de slusszpoén, hogy ha F12-vel csak a boot menübe lépek be, akkor szintén fagyás van. Nem lehet a menüpontok között léptetni, se kilépni belőle, csak reset-tel.

BIOS frissítés-től tartok kicsit, csak Windows alól csináltam eddig, viszont a régi Windows gyak. halott, arról nem merem.


A fő gond az, hogy pendrive-ról sajnos nem tud települni a drága, a boot sorrendnél nem választható az USB, csak olyan van, hogy USB-HDD, USB-CDROM, USB-FDD, USB-ZIP.


Mielőtt temetnénk az alaplapot, van még valami javaslatotok, hogy mivel próbálkozzak?

Válaszotok előre is köszönöm!



2015. dec. 15. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csinálnék egy default visszaállítás a BIOS-ban, boot sorrendnél pedig csak a CD/DVD-t engedélyezném, hogy ne tudjon rajta túllépni, aztán kiderülne hogy így megy-e.


A jumpert nyugodtan hagyhatod master-en.

2015. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:
Próbálj ki egy másik telepítőlemezt. Lehet hogy bizonytalanul olvasható. Pláne ha régen készült.
2015. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 lemezt próbáltam, abból egy frissen írott :)
2015. dec. 15. 15:30
 4/5 hypno ***** válasza:

Akkor pedig csak az optikai meghajtó lesz hibás.


Az UEFI előtti időkben szép egyenkék volt a BIOS képernyő. Viszont a tartalma gyártónként és típusonként is változó volt.

Miután nem közölted velünk az alaplap típusát nemigen mondható meg, hogy hol próbálj meg turkálni.


Az AHCI módot a SATA tuéajdnságainál keresd. Általában az Advanced fülön találni

2015. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy fest, mégis csak a cd olvasó volt a hibás, sőt, a teszter olvasó szintén... Murphy röhög a markában. :)

Azért köszönöm a segítségetek!

2015. dec. 17. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!