Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az baj ha menet közbe dugom...

Az baj ha menet közbe dugom be a gépbe a Hdmi kábelt?

Figyelt kérdés
Dwi on megy monitorra, de ha Hdmire akarom átkötni lekel állítani a gépet ? nem lehet hogy ez a Hdmi már olyan digitális mint mondjuk az usb és úgy érzékelje hogy csak átkell tenni szoftveresen a jelet ?
2015. dec. 16. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

dvi-t is lehet menet közben bedugni...

hdmi-t is bedughatod mikor megy a gép...


22F

2015. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hmm, de ez így normális ? Nem olyan hogy bootolásnál mikor a gép bekapcsol akkor érzékeli h mi van rajta ?
2015. dec. 16. 13:25
 3/16 Osynho ***** válasza:
0%
Nem, a hdmi-t áramtalanított eszközök között szabad csak dugdosni. Gyorsan tönkre vághatod, ha menet közben húzkodod.
2015. dec. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

nekem 350e Ft-os laptopom van és 170e Ft-os TV-m, ha annyira tönkre lehetne vágni akkor nem ekkora összegekkel játszanék :) heti szinten 5-10x dugdosom be a TV-met...


amint bedugom érzékeli a rendszer mint amikor pendriveot dugsz az USB-be olyan hangot ad ki, villan 2-t a képernyő és már ki is tudom terjeszteni rá a képet...


egyik haveromnak dokkolója van 2 HDMI bemenettel és ugye a dokkoló arra jó, hogy rárakod a gépet és be van dugva mindened, ha meg gyorsan kell vinned a gépet akkor leveszed és viszed...évek óta használja, neki egy kicsit drágább gépe van és 3 db 100e-es TV-je, mivel grafikus, SOHA, ismétlem SOHA nem volt problémája, pedig nála van olyan, hogy megbeszélésről megbeszélésre jár és egy nap akár 30x is leveszi a gépét a dokkolóról...


szerintem olcsóbb eszközök sem halnak meg ha lehúzod, vagy bedugod őket menet közben, ha igen ott elég nagy probléma van...


22F

2015. dec. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

HDMI szót cseréld le usb-re, akkor mit mondanál? Most mondd azt a hdmire is, hacsak a #3as válaszoló elő nem jön valami nagyon frappáns tippeléssel, amin lehet vitázgatni.

De ne aggódj, én már alaposan utánanéztem, úgyhogy az nem fog megtörténni.

2015. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle baja, bár én úgy szoktam hogy addig nem küldök képet míg nincs bedugva. Tehát tv pl adásra van állítva, a laptop esetén pedig tiltva a hdmi. Majd összedugom, laptopnál engedélyezem a megjelenítőt és átváltom a tv-t. Elvileg ez sem kellene, de nem szeretem ha villog a kép.
2015. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 PapaJoe ***** válasza:

A vezérlőpult,képernyőbeállításoknál,több monitor beállítás,

és "ennek a képernyőnek a másolása".

Nálam ez a beállítás és működik!

2015. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Osynho ***** válasza:
Érdekes számomra, hogy mennyi ember használja így a HDMI-t. Én továbbra is áramtalanítok, mielőtt kihúznám a 230 ezres tv-m és 400 ezer Ft-os erősítőm között a hdmi-t (nem mintha bármit is számítana a kérdést illetően az eszközök ára).
2015. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Osynho ***** válasza:
A hdmi-usb páruzamot nem értem. Luk-luk?
2015. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Osynho

annyiban számít az ár, hogy ha annyira veszélyes lenne akkor nem ilyen értékeket tennénk kockára...


nekem és több ismerősömnek is munka eszköz a gép, nem csak játékra és filmezésre veszünk ilyen eszközöket, szóval ha meghal akkor a munkaeszközünk megy tönkre :) nem kockáztatnám ha ennyitől tönkremehetne...

persze mindig jobb a 100%-os védelem, de én itt sem látok veszélyt :)


22F

2015. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!