Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemények az új i3 procikról?

Lord Hidan kérdése:

Vélemények az új i3 procikról?

Figyelt kérdés

Csak most láttam hogy már kaphatóak mennyivel lehet jobb mondjuk a leggyengébb i3-6100 mint pl a i3-4170?

Az i3-6300 az i5-4460 árában van nem sok ez egy kicsit? gondolom csökkenni fog azért de hiába a 6. gen akkor sem jöhet egy 4magos 4.gen mellé ugye?


2015. dec. 16. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig az adott programtól függ, hogy mennyire írták párhuzamos művelet-végrehajtásra, hány magot használ, és mennyire. Mindazonáltal bármelyik ismert, modern oprendszer alapból sokkal simábban megy 4 magon. Játékoknál meg főleg igaz ez. Ha választanom kéne, én inkább vennék régebbi i5-öt, mint i3-at. Sőt, inkább vennék 4-8 magos AMD-t, mint i3-at.
2015. dec. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég erős megfogalmazás, hogy 4 magos processzor mindig jobb, mint 2. Ha veszel egy "ősi" Q6600-ot, azt már bármelyik mai celeron vagy pentium proci lehagyja bármilyen felhasználási területen, ahogy maga a "gigaherc" sem jelent sokat önmagában, a processzorok működése bonyolultabb ennél.


Visszatérve, i3-6100 szinte egy az egyben i3-4170, enyhén erősebb. Két dologban különbözik igazán: fogyasztás és integrált grafikus vezérlő. Szinte bármelyik AMD APU-t megszégyeníti a grafikus teljesítménye, 35-40 ezer Ft egy reális ár. Ha összevetjük azzal, hogy az i3-4370-nél is jobb minden tekintetben, akkor még kifejezetten olcsónak is lehetne nevezni (függetlenül attól, hogy az i3-4370 soha nem volt ár/érték arányos megoldás).

Az i3-6300 pedig az i3-4370 utóda, csak még jobb. 50 ezer ft már túlzás, 40-45 az, amit érhet. Továbbá fontos megjegyezni, hogy a skylakehez kapott hűtő fejlettebb és halkabb, amit szintén nehéz lemérni és pontosan meghatározni a valós értékét (főleg akkor, ha a legtöbb gépben le is cserélik).


Én konkrétan nem értem, hogy miért ragaszkodnak ennyire az integrált megoldásokhoz, leginkább az nyomja fel az árát. Ebből szögből valóban egy 4. gen i5-nél is jobb. De maga a processzor kétségtelenül gyengébb egy 4/6. gen i5-nél.

Javaslatom: i3-6100 belépőszintű játékosgépbe mehet (max GTX960 / R9 380 mellé), i3-6300 pedig olyan gépbe, ahol nem terveznek külön videokártyát.

2015. dec. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem volt i3 4130/ 4160 procim most szereztem egy i3 530 -at mondanom sem kell rohadt tunningos könnyű húzni és nem fől szét ,akár egy 3 rézcsöves hűtővel 4 ghz főlé lehet rántani normál hő fokon tartva azt. a lényeg a lényeg hogy 3.9- 4 ghz-en játék alatt ugyan azt hozza mint az i3 4160 teljesítményben nem vettem észre nagyon durva dolgot a minium fps hasonló képpen alakult pedig a kicsi i3 530 az lga 1156-os 2009 es ha jól tudom . ezzel azt akarom mondani hogy eget verő teljesítmény növekedéseket nem nagyon értek el ennyi év elteltével sem egy i5 750 vagy i5 760 mellé ami meg van húzva 4ghz-re vagy fölé simán be foghatsz egy gtx 970 -980 -at vagy egy i7 860 mellé ami húzva játék alatt ugyan azon az óra jelen nem marad el az i7 3770k-tól . ami drasztikus volt ez idő alatt a fogyasztás és az igp-k fejlődése. na de azért egy i7 3770k vagy i7 4770k is tud zabálni húzva :D
2015. dec. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!