Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire elfogadható érték a...

Mennyire elfogadható érték a 70 °C-os CPU hőmérséklet? Szükség van beavatkozásra?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vásároltam egy új CPU hűtőt (Zalman CNPS80F Ultra quiet), mert a gyárinak a zúgása nagyobb terhelés esetén már elég zavaró volt. Amióta felszereltem úgy vettem észre, hogy bár nagyon halk lett, de mintha a cpu átlag hőmérséklete megugrott volna.


Eddig, az átlag hőmérséklete alap állapotban 35-40 fok körül alakult és max terhelés alatt is csak 60-ra ment fel. Most 45-50 az alap és 69 fokot ért el csúcsterhelés esetén (kép lent). Átlagban pedig ha aktívan tevékenykedek (böngészés, filmezés, stb.) akkor 55-60 körül alakul.


Kérdésem tehát annyi, hogy ez a 69-es csúcsérték ez károsnak nevezhető a procira nézve hosszútávon, vagy ez még normális üzemi hőmérsékletnek nevezhető csúcsterhelés alatt és nem fogja károsítani?

Esetleg a vásárolt hűtőről tudtok valamit mondani?


Az okoskodók a légből kapott teóriájukkal kérem kíméljenek!

Illetve a "nekem ennyi meg annyi és de jó nekem" kommenteket is kérem mellőzni!

Főként hozzáértők, szakmabeliek válasza érdekel!

kép: [link]



2015. dec. 17. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem szimplán leszabályoz, azért ennyi. ennek a procinak a max hőmérséklete 72-73 fok, ergo a 69 már eléggé kritikus. Vagy nincs alatta (rendes) paszta, vagy rosszul van rárakva a venti, esetleg ez nem bírja lehűteni, mert pl. rossz a ház hőelvezetése.
2015. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A ház hőelvezetésével nincsen gond, mert csak a hűtő lett rajta cserélve, a ház és minden egyéb maradt ami volt és gyári hűtővel mint írtam max 60 volt. Pasztázva sem rég volt. Illetve a hűtő is rendesen van rajta. Esetleg nem lehet, hogy az új hűtő mivel 3-pines kivezetése van így nincs rpm szabályozás és a fix 2500 rpm kevés neki?
2015. dec. 17. 22:53
 3/6 anonim ***** válasza:

"Jo az."

Ez volt a egyszerusitett valasz.

Hosszaabban, pont azert csondes, mert a ventije nem teker annyira. A 70C° teljesen okes cpu-ra, inkabb a kerdes az, hogy nyaron hogy fog teljesiteni. :/

2015. dec. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 T/Z ***** válasza:

BIOS-ban állíts be alacsonyabb "target" célhőmérsékletet. Van olyan menüpont, ahol a hőmérsékleteket, venti fordulatszámokat írja, ott kell automatáról manuálisra váltani.


A másik meg:

Feljebb azt kérdezték, h a gépházban hány ventilátor van még?

Elöl egy 12cm-es, ami szívja befelé a hideg levegőt a ventilátoron keresztül az megvan?

És fent hátul ami kifelé fújja az is megvan?


Mert ez a kereszthuzat általában szükséges ahhoz, h a processzorhűtő jól tudjon dolgozni.

2015. dec. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

a CPU hűtőn kívül csak 1 db venti van a házba (a táp és a vga hűtőjét nem számolva) ami kifele nyomja a ház hátulján a meleg levegőt. De hamarosan érkezik hosszá egy 12 cm-es venti ami majd pont az alaplappal szembe lesz és nyomni fogja rá a levegőt, remélem az némileg rásegít majd.

2015. dec. 18. 07:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Már megoldódott a probléma! :) Nem a hűtővel volt a baj.
2015. dec. 18. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!