Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 6. generációs Intel...

Milyen 6. generációs Intel Core CPU-hoz való alaplap támogatja a RAID1-et SSD-kkel?

Figyelt kérdés

Skylake platformon szeretnék egy Intel 100-as chipset-re épülő rendszeren megvalósítani alaplapi "szoftveres" RAID1-et, SSD-kkel. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy ismerete, hogy ez chipset típus (pl. Q170) vagy alaplap gyártó, esetleg konrét típus függvénye?

Vagy kizárólag különálló RAID vezérlővel oldható csak meg?



2015. dec. 17. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudtommal 1-2 éve, vagy még régebben bekerült a driverbe, hogy továbbítsa a TRIM-et, ha erre gondolsz. Bármelyik inteles lap, amit most megvehetsz, tudni fogja.
2015. dec. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hosszas kutakodást követően tettem itt fel ezt a kérdést.

Én nem találtam erre vonatkozó egyértelmű információt.

A leírások alapján RAID0 támogatása már régebben létezik, de a RAID1-ről szinte egyáltalán nem esik szó SSD témában vagy rosszul kerestem rá.

Valamire való PCIe RAID vezérlők támogatják, de mivel a

RAID1 nem olyan, mint pl. a számításigényes RAID5, ezért fölösleges lene erre költeni, amennyiben nem szükségszerű; tudtommal bőven elegendő lenne az alaplapi.

Tudnál egy erre egyértelműen kitérő - akár angol nyelvű - hivatkozást beszúrni? Köszönöm!

2015. dec. 18. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!