Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Operációs rendszert USB...

Operációs rendszert USB eszközre szeretnék telepíteni. Ehhez előbb formáznom kell azt?

Figyelt kérdés

A laptopom merevlemeze az utolsókat rúgja. Szóval úgy döntöttem, hogy egy USB-s külső merevlemezre telepítem az Ubuntut és arról fogom futtatni. Viszont a külső merevlemezemen vannak fontos fájlok amiket nem szeretnék törölni. Ez megoldható vagy mindenképp formáznom kell az egész külső merevlemezt?

Előre is köszönöm!



2015. dec. 19. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás, ha megfelelően particionálod, formázod a partíciókat, és úgy telepíted.


Lehet úgy is, hogy mondjuk a meglévő adatokat rendezed, hogy ne foglalják el a teljes partíciót, utána "összenyomod" ("shrink") azt a partíciót (pl. a gparted progival), és a felszabadult helyen csinálod a fenti műveleteket.


Nem tudom, milyen fájlrendszer van most a lemezen, de érdemes ext4-re telepíteni az Ubuntut, de legalábbis valamilyen ext-re, és swap-et is illik adni neki. Elvben rá tudod tenni a meglévőre is, mindenhez azt állítod be telepítéskor és nem adsz neki swap-et, de én ezt nem javaslom.

2015. dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel az Ubuntu-t valószínűleg ext4 vagy btrfs partícióra telepíted, a vinyódon meg esélyesen nem olyan fájlrendszer van jelenleg, muszáj lesz átrendezni valahogy.
2015. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!