Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az jövőhét folyamán készülök...

Az jövőhét folyamán készülök egy Kingston V300 120gb-os SSD vásárlására. Hogyan kell beüzemelni?

Figyelt kérdés

Szóval lépésről lépésre.

Megveszem a SSD-t.

Kibontom.

A régi hagyományos meghajtómat (HDD) kiveszem.

Az SSD-t behelyezem a gépházba majd a SATA kábelt illetve a meghajtáshoz szükséges kábelt (nevezzük "áram" kábelnek) is beledugom.

Ezután elindítom a gépet, majd az előre behelyezett Windows 7 lemezt bootolom és telepítem.

Elméletben jól hangzik?



2015. dec. 19. 22:51
 1/4 donfetibo ***** válasza:
53%
Elméletben jól és így csináld, azzaz mikor telepíteni fogod a win7-et akkor csak az SSD-nek szabad lennie, más szóval más HDD ne legyen addig beüzemelve csak az SSD és ha meg van a telepítés aztán már beüzemelheted a többi HDD-t!!!☺☻
2015. dec. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1

Miért kellene a többi HDD-t kivenni?Amikor telepíted a windows akkor ott sztem egyértelmű melyik partíció az ssd!

2015. dec. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
V300-at ne vegyél, mert a vezérlőt lecserélték benne, és r#hadt lassú lett. Akármilyen mást csak ne V300-at. :D
2015. dec. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 #2 nem kell kivenni, de célszerű, hogy ne a meglévő mbrbe írja bele választható opcióként az újonnan telepíthető windowst (ne a HDD-n legyen az mbr).


Tehát én is kivenném, hisz minek akarnám HDD-n tárolni a boot táblámat, annak csak az lesz a vége, hogy a hdd elromlik - elavul, és helyreállítás vagy linuxból kell csinálni boot partíciót + táblát, felesleges szenvedés lenne.

2015. dec. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!