Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális, ha a CPU-ra...

Az normális, ha a CPU-ra magasabb hőmérséklet van írva mint a magokra?

Figyelt kérdés

Terhelésnél a CPU már eléri az 50 C°-t a magok meg még mindig 40 alatt vannak (elvileg).


FX 8320 + ASUS M5A97 EVO R2.0 lap.


2015. dec. 21. 12:56
 1/7 anonim válasza:
Nekem FX 6300-as procim van és ugyan így van nekem is :D Ez teljesen normális :D
2015. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Egy videóban láttam, pont fordítva volt a felállás. (Mondjuk az Intel volt.)

2015. dec. 21. 13:30
 3/7 Zzzoli ***** válasza:

A maghőmérséklet magasabb, ugyanis az a hőforrás, a tokozásba mire kijut addigra már oszlik a hőfok.

Ez a hődióda kalibrációjából adódik az FX nél, de lényegtelen, 50 és 40 foknál.

2015. dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy a magoknak kell melegebbnek lenniük, azért is kérdeztem...

Ilyen méréseim vannak: [link]

2016. jan. 11. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
17fok? Itt szerintem valami nem stimmel akkor ha ennyi a különbség. Ha csak nem valami hideg helységben van a geped
2016. jan. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

10C°-alatti értéket is láttam már hosszabb üresjárat után. Átlag 20 fok körül van a szobában. Az is érdekes, hogy az AIDA 17 fokot az OverDrive meg 53-at ír üresjáratra, terhelve meg kevesebbet. A terhelési értékek szerintem pont fordítva lennének jók (vagy nem?).

Bár mivel ilyen eltérő értékek vannak lehet, hogy csak valami szoftvere probléma van, nem tudom, vagy alaplap. BIOS-ban a CPU hőmérséklet megegyezik az AIDA által írt értékkel.

2016. jan. 13. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Az overdrive a maximális hőmérsékleti határ eléréséig ennyi fok kell'' adatot ír
2016. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!