Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzornál mit jelent a cache?

Processzornál mit jelent a cache?

Figyelt kérdés

Van olyan, hogy L2 és L3 cache, ezek mit jelentenek?

egyébként az i5 4460-at és az i5 4670k-t és az i5 4690k-t hasonlítgatom össze, és csak az órajelben és azoknak a cache-knek a méretében különböznek.



2015. dec. 24. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Különböző szintű gyorsítótárak. Kissé bonyolultabb a téma, ez alapján ne hasonlíts össze processzorokat, főleg ne a 4460-ast a másik kettővel.

Írd le inkább, hogy milyen géphez lenne. Csak ha OC-ra mész (ami nem tudom, így mennyire jó ötlet így), akkor válaszd a K-s szériát, egyébként nem éri meg még annyira sem, mint a nem K-s Intel.


Ha a kettő K-s között döntenél, kb ez a helyzet:

[link]

(mindegy, de inkább a 90)

2015. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát az alaplap egy Asus Z97-C, mellettem van 16GB RAM. akartam tuningolni, meg azt a K-s jelölést is tudom, és akkor nem éri meg? Ja,meg arra a cache dologra még kíváncsi vagyok, hogy mi a szerepe, "mire jó", hogy mit befolyásol és hogy mi a különbség a szintjei között?
2015. dec. 24. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit mondtam, hogy ha tuningolsz, akkor éri meg k-sat venni, egyébként nem.


A cache-hez meg annyit, hogy képzeld el, hogy valami irtó bonyolult kajából főzöl nagyon sokat. A kezeid a regiszterek, a konyhapult az L1 cache, a konyhaasztal az L2, a hűtő a memória, a bolt pedig a merevlemez.

Minél közelebb van valami a kezedhez, annál gyorsabban tudsz vele dolgozni, de annál nagyobb az esélye, hogy valami más elöl foglalja el az értékes helyet.

Ennél több magyarázatra most nem futja, de szerintem már 1000x volt róla szó a weben, csak keresni kell.

2015. dec. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
elől* :(
2015. dec. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez olyan hasonlat, mint amikor én azt mondtam, hogy "az include olyan, mint főzés előtt a bevásárlás" :D

Ja, egyébként értem, tudom, hogy értetted az elején a tuningos dolgot is, csak írásban nem tudom érzékeltetni a hangsújt :/

Köszi amagyarázatot! :D

2015. dec. 24. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!