Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a laptopom baja? Mit lehet...

Mi a laptopom baja? Mit lehet vele csinalni?

Figyelt kérdés

Új 3 hónapos Lenovo G50-45 laptop Windows 10 volt rajta, egyszer csak belassult a gép nem csinált semmit. így kikapcsoltam.


Most meg amikor be akarom kapcsolni azt írja ki:

"BOOTMGR is missing

Press Ctrl+Alt+Del to restart"


van mód rá hogy ezt valahogy helyrehozzam? vagy mehet a szervizbe?


2015. dec. 25. 13:39
 1/9 A kérdező kommentje:

a windows telepitolemez behelyezésével a javítás parancsot probaltam de nem csinál semmit.


Újra sem tudom telepiteni már be sem hozzza a telepitő felületet

2015. dec. 25. 13:41
 2/9 anonim ***** válasza:
hááát.. most vagy nem mondasz el valamit, vagy vmi nagyon durva vírust kaptál be (amit kétlek). Nem szórakoztál dualboot rendszerrel v ilyesmi?
2015. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a windows telepitolemez behelyezésével a javítás parancsot probaltam de nem csinál semmit.


Újra sem tudom telepiteni már be sem hozzza a telepitő felületet

2015. dec. 25. 13:42
 4/9 A kérdező kommentje:
nem én nem ertek annyira ehhez nem próbálkoztam ilyesmive csak a telepito lemezzel ujra akartam rakni de nem bootolja be
2015. dec. 25. 13:43
 5/9 anonim ***** válasza:
BIOS-t UEFI-re állítsd, BOOT sorrendet tedd úgy, hogy a DVD meghajtó legyen az elsődleges, engedélyezd a BOOT menüt. Ha nem BOOT-ol lemezről, akkor restart, és hozd be a BOOT menüt (f12 talán, alaplaptól függ) és ott válaszd ki a DVD meghajtót. Be kell tölteni a telepítőt... Ha nem akarja, akkor valami a BIOS-ban van elállítva, de van alapbeállítás, szóval nembaj...
2015. dec. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Put the Windows 7 or Windows Vista installation disc in the disc drive, and then start the computer.

Press a key when the message Press any key to boot from CD or DVD appears.

Select a language, a time, a currency, a keyboard or another input method, and then click Next.

Click Repair your computer.

Click the operating system that you want to repair, and then click Next.

In the System Recovery Options dialog box, click Command Prompt.

Type Bootrec /RebuildBcd, and then press ENTER.


próbáld ezt akkor. Magától ilyet nem szokott csinálni, ha csak nem partícionálsz, de vagy ez történt, vagy vhogy deaktiváltad a partíciót amin a bootmgr volt, nos lehet egyszerűbb lesz újratelepíteni, ha nincs rajta sok fontos adat.

2015. dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
átállítottam ahogy írtad, bebootolja a dvd-t, irja hogy nyomjon le egy billentyűt a telepítő indításához, megnyomok egyet, erre nem tortenik semmi, sötét a kép...
2015. dec. 25. 13:53
 8/9 A kérdező kommentje:
13:48 ezt próbáltam nem segített sajnos :(
2015. dec. 25. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor ha van recovery partion, állítsd vissza onnan. Vagy próbáld meg másik telepítő lemezzel. A winyód bootmanagerre a probléma, semmi köze a dvd/usb-s telepítéshez, az tökéletesen kell, hogy menjen.
2015. dec. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!