Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Athlon 2.6Ghz processzorná...

AMD Athlon 2.6Ghz processzornál az FSB sebessége 200Mhz, a szorzó pedig 13. Ha lecsökkenteném az FSB-t 10) Mhz-re, a szorzót növelném 26-ra, akkor mi történne?

Figyelt kérdés

2015. dec. 28. 00:44
 1/5 A kérdező kommentje:
*lrcsökkenteném 100Mhz-re
2015. dec. 28. 00:53
 2/5 kicsi zoli válasza:

nos... eme frekvencia bűvészkedés inkább csak parasztvakítás. ha mégis van hatása, emígyen értelmezhető :

minél nagyobb frekvencia a szinkronjel, annál finomabban adható meg az időzítés. tehát ami 100 MHz-n 2,5 órajeles időzítés, az sajnos


nem megoldható: 2 vagy 3 órajel. de ugyanez 200 MHz-nél már: 5 órajel, tehát adott az értelmezés...

én kénytelen voltam 100*16,5 -re beállitani egy amugy 133*12,5 -es procit, mivel az alaplap max 109-en volt stabil... jobban mondva


csak a PCI busz-al voltak gondok... mivel az alaplap csak harmadolni tudott, negyedelni nem. amugy 100-tól 150-ig kínálta fel. _ _ _

_ _ _

tehát: ha a cpu tudja a szorzót, megcsinálhatod, de eme okfejtés alapján nincs értelme.

_ _ _ _ esetleg csak ha huzni akarod, mert akkor az egy vagy fél szorzó lépés kissebb frekvenciaugrást jelent.

_ _ _ de amit behozol a réven, azt elviszi a vám:

az elején említett időzítési léptékek miatt elveszitheted amit a magassabb cpu frekivel nyernél.

_ _ _ _

de: ha komolyabb számításokat és kevesebb memória mozgatásokat végző

RÉGI DOS PROGRAMOK esetén nyerhetsz !

_ _ _ _ de kinek van normálisan megirt progija ? _ _ _ _ _

visszafelé: ha van egy 133 (ddr266) -os memóriád, az megy 200-on,

az alaplap automatikusan átszámitja az időzítéseket és 200 MHz-hoz igazitja.

de ha a 2,5-ös időzítést gyárilag 3-nak adják meg, az 4,5 lesz 200-on, és automatikusan 5-nek veszi....

ami 3,75 lenne (4) ... ha van még kérdésed, lehet hogy visszatérek még és akkor irok valami használhatót még...

2015. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kicsi zoli válasza:
ja, igen, és a video kártyák-nál is csak a gpu freki jelentős, a mem frekijét nem is kell annyira figyelni...
2015. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi! belenéztem a BIOSba, hogy az enyém tudja-e állítani a frekvenciákat meg ilyeneket, meg is találtam, és eszembe jutott csak, hogy 200*13 = 2600, és mi lenne, ha úgy állítanám be a szorzót és az FSB-t, hogy máshogy adjon ki 2600-at, pl 100*26, annak lenne-e valamilyen mellékhatása? A memória dolgait nem tudom állítani, mert egy 1GB-s 800Mhz-s és egy 2GB-s 1033Mhz-s van benne.

Szóval igazából taktikailag van értelme ennek a babrálgatásnak, hogy így alaposabban lehet beállítani az órajelet?

most átállítottam 210-re, ami 210*13=2730, de ezt csak 2724,11-nek érzékeli. Ez a vám?

2015. dec. 29. 16:51
 5/5 vilany szerelo ***** válasza:
Ha allitgatod az orajelet,kell allitani a W-t,azaz az arom teljesitmenyet,es,egy kicsit jobb hutot vegyel,de,szerintem,meg egy ilyen regi procinal,nem jelentos az a + 0.142-ed MHz
2016. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!