Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy nem éri meg gtx960-gól a négy Gigásat venni? Én azért cseréltem le egy GTX 750-et mert csak 1 GB-os volt és néhány játék már nem indult el ezért rajta. Egyébként bírta volna medium körüli beállításokkal még.

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
azért mert nem használja ki a 960 a 4-gigát Jó kártya csak annyi pénzért inkább egy r9 380-at vennék pedig én Nvidia párti vagyok de ettől függetlenül egy nagyon jó kártya !!
2015. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából azért mert nem használ ki 4 GB VRAM-ot a 128 bites interfész miatt. Nem gyorsabb a 4 GB-s a két gigásnál, de drágább.

A 4 gigás GTX 960-nak annyi előnye van, hogy a legújabb játékok esetében kevesebb az esélye annak, hogy a VRAM hiánya miatt mikroszaggatásokat tapasztalsz. Jobban megéri a 4 GB-s verzió, jelenleg 65k. kereken ha jól emlékszem.

Viszont 75-ért már 380-as AMD van, ami meg jobb.. bár azért az ár is különbség.

2015. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első, tudtommal 4 GB-s GTX 960 árán nincs R9 380. Hol találtad? Kíváncsi vagyok, mert lehet új kártyát veszek én is.
2015. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én iponon nézem persze a380 egy pár ezer forinttal drágább de "egy árkategóriába" számítanak azért mondtam amúgy én ezt ajánlanám : [link]
2015. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lord Hidan ***** válasza:

Páran már elmondták elöttem miért

#3-as [link] 5k-val drágább mint a gtx olcsóbb itt mint iponon cirka 1500al

2015. dec. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Állítólag GDDR5-ös kártya már ki tudja haszni a 4GB VRAM-ot.
2015. dec. 28. 22:26
 7/9 Lord Hidan ***** válasza:
De csak 128bit a sávszélessége míg a versenytársnak már 256 és ki is használja a 4gb-t míg a gtx 960 nem
2015. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 128 bites interfész nem képes olyan gyorsan dolgozni, mint ahogy az frissítené a 4 GB VRAM-nyi adatot. Emiatt "nem tudja kihasználni".

De használ belőle, többet mint 2 gigát, illetve a mikroszaggatások kiírtása miatt is érdemes a 4 gigásat venni. Már nem sokkal drágább szerencsére.

2015. dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez a nagy 380 hype. Egyrészt nem egy árkategóriában van a 960-al (minimum 10 k-val drágább), másrészt meg nyers számok alapján kártyát választani, bődületes ökörség.

Ennyi erővel a 256 bites kártya ránézésre kétszer gyorsabb a 128 bitesnél, igaz? :D

Az AMD szegénységi bizonyítványa, hogy kétszer akkora memória sávszéllel és másfélszer akkora fogyasztással, nagyobb melegedéssel, csak ~ ugyanakkora teljesítményt tud kihozni a kártyájából.

2016. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!