Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet számítógép...

Hogyan lehet számítógép cluster-t (fürtöt) építeni?

Figyelt kérdés

A következő helyzet áll fent: Lehetséges, hogy nemsokára hozzájutok néhány régebbi számítógéphez. Ezek a számítógépek nem ugyanolyan típusúak. Amit biztosan lehet róluk tudni:

Mindegyik gép viszonylag régi vagyis nem túl nagy teljesítményű gép, nagyjából az összes gépben egy egy magos 1000 és 2500 mHz közötti teljesítményen működő processzor dolgozik, és ebből következően intel chipset, amik valószínűleg szintén különböző típusúak.

Eddig a többségén (,ha nem mindegyiken) Windows futott.

Na és akkor tehát az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezeket a gépeket úgy összekötni, hogy erőforrásaikat tekintve közösen összedolgozzanak.

MEGJEGYZÉS: Nem szeretnék renderfarm szintű PC-t építeni, csak ki szeretném próbálni, hogy mégis hogyan, miként lehet ezt megcsinálni.



2015. dec. 31. 13:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a kérdésben a processzor szó előtt kihagytam az Intel szót. Tehát valószínűleg az összes gépben intel processzor van.
2015. dec. 31. 13:26
 2/6 anonim ***** válasza:

En csak olyanrol hallottam, hogy Linux alatt osszekothetoek IP halozaton, majd a clusteren Python, vagy erre forditott C kodok futtathatok. De ez neked nem hasznos gondolom.


Amelyik program fel van keszitve erre, azzal megoldhato, ilyenek a renderfarmok. Nyilvan egy i7-es gep lenyomna a konfiguraciod, de kiserletezni lehet vele.

2015. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen talán ezt linux-al tényleg könnyebb megoldani, de nekem igazából az a problémám, hogy nem tudom, hogy hogyan kezdjek hozzá.
2016. jan. 2. 14:24
 4/6 anonim ***** válasza:
De mire szeretned pontosan hasznalni?
2016. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából csak ki szeretném próbálni mit tudnék belőle összerakni, csak abban nem vagyok biztos, hogy pontosan mely részeit lehet összekötni.
2016. jan. 11. 17:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt nezd meg, PC-kkel is megcsinalhato, lehet hogy kis valtoztatassal.


https://www.youtube.com/watch?v=1R0UgIgcb5g

2016. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!