Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri kicsit tuningolni az...

K.patrik96 kérdése:

Megéri kicsit tuningolni az alábbi processzort?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Van egy gtx 960 strix videokártyám és ugy érzem a amd A8-5600k nem tudja kihajtani, ja és tudom ez egy apu. Az integrált kártyát már letiltottam csak a proci megy de LEFOGOM CSERÉLNI pár hónapon belül egy 860k-ra utána meg egy uj alaplap és I 5 procit kap majd.

Na most ez 3,6 Ghz-en fut , gyári hútő ami nem a legjobb. Megéri kicsit felhuzni mondjuk 3,8 esetleg 4 Ghz-re? Ha igen, mennyire bonyolult ?!



2016. jan. 1. 03:34
1 2 3
 1/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha i5 t veszel ne koltekez hutore (ha rendesen hutnad kellene) meg 860K ra...

mi ertelme ha i5 lesz? vagy evek mulva lesz? mert akkor meg ne tervez igy elore...


tuninghoz, gephaz, tapegyseg, es alaplap is fontos a cpu huton kivul


nem tudsz mit tenni az osszes amd gyenge oda ahova eros cpu kell, vagyis ahova eros egyszalas teljesitmeny


pentium g ott is jobb altalaban ahova eros sokszalas teljesitmeny kell


szoval nem eri meg


emelkedne a minimum fps ed mindenkepp, de sporolos konfigal nem erdemes tuningolni mert tonkre mehet...

2016. jan. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Thermaltake Hamburg 530 Watt

Gigabyte GA F2 88XM Ds2 alaplap

Gépházat nem tudom megtalálni bár nem vmi jó szellözésre


Bocs de nem értelek. Ez egy F2 / + -os alaplap ebbe a tipusba a 860k a legjobb mint processzor. Miért lenne felesleg ? Hűtőt mindenképp vennem kell mer A8 gyári hütöje elég szar, hangos is.

I5 nincs értelme ? ezt nem értem. Ja és nem évekről van szó :)

2016. jan. 1. 12:57
 3/21 anonim ***** válasza:
Azért nem éri meg 860-asat venni, mert az is gyenge. Röviden ennyi.
2016. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ja értem, egyébként az első válasziró egyik hasonló kérdésembe azt irta hogy 860k-t vegyek mer az 20%-al megdobja a teljesitményt....na mind1 ha olyan erösségü mint ez akkor hagyom.

Ha veszek egy Cooler Master Hyper 103 RR-H103-22PB-R1 nevezetű proci hűtőt akkor húzhatom? ha igen meddig max?

2016. jan. 1. 14:25
 5/21 anonim ***** válasza:

Felesleged lecserélni 860-ra nem hozna sokkal nagyobb teljesítményt.


Inkább vegyél hűtőt és tuningold, tuning meg változó hogy mennyire bírja, szépen lassan próbálgatni kell.

2016. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Értem.

Milyen procit vegyek majd ami kitudja teljesen hajtani ezt a videókártyát , és több FPS produkálna? :)

2016. jan. 1. 23:28
 7/21 anonim ***** válasza:
i3 vagy i5
2016. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
I5 lesz ebből szerintem csak én kevéslem ezt a 3.2 Gh-zt, de gondolom azt a legtöbbet felhuzzák kicsit.
2016. jan. 2. 02:00
 9/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem erthetel meg akkor


860K nak akkor van ertelme ha nem veszel utana i5 t

i5 t nek kell tuningolnod mert eros, alacsony orajelen is sokkal tobbet nyujt mint a 860K felhuzva

i3 is jobban teljesit jatekokban mint barmely AMD


860K valoban jobb mint a mostanid, es ha nem lenne kilatasban uj alaplap es uj processzor akkor nem lenne rossz erre valtanod, mivel sokkal modernebb es a mostani procid ára legalabb a felet fedezne a valtasnak, de ezt szerintem ott is irtam


ott nem volt szo arrol hogy i5...


ez kb. 55ezres proci, ala az alaplap ha valami normalist veszel 20-25ezer forint, ha olcsobbat az is kb, 15


szoval nem filleres tetel


kezdek emlekezni es mintha irtam voln azert is jobb 860K ra valtanod mert huzas nelkul is erosebb 5800K tol

es akkor cpu hutot sem kell venned ezert a teljesitmenynovekedesert még

persze vehetsz hutot


nem tudom mekkora penzeszsak szakad majd rad, ha megengedhetsz ilyen sok koltekezest akkor nem problema


de ha nem akkor ha felretened penzt akkor mar csak kb. 20-30ezer hianyzik az i5 re valtashoz

nem?


mert alaplapod is valamenyit viszahoz ha eladod

2016. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

gephazad ha nemnalsotapos es kereszthuzatos akkor i5 platformvaltas elott beterveznek egy ilyent

7-9ezer forint kb. a Raijintek Arcadia


hoszutavon nagyon megterulne egy normalis gephaz


tuningnal meg foleg kellene... csak hat ahhoz most FM2 nel kene...

2016. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!