Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacBook Air megbízható?

MacBook Air megbízható?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy MacBook Air-t, de nem tudom, hogy mennyire megbízható. Sajnos az sem erősít meg a vásárlásban, hogy a potom 300-400 ezer forintos gépre 1 év garanciát adnak. (Mivel programozni szeretnék, ezért ez a gép sokkal kényelmesebb lenne mint windowsos vetélytársain.)

2016. jan. 2. 18:27
 1/5 BM-Striker ***** válasza:
100%

Hacsak nem iOS-re vagy OSX-re progamozol, egy Macbook pont ugyanolyan jó választás ilyen célra, mint hasonló kategóriájú notebook egy másik gyártótól.


Egyébként megbízható, de arra vigázz, hogy ne 4gb-os modellt vedd, mert a RAM nem bővíthető.

2016. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
pénzkidobás.. egy air főleg.
2016. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BM-Striker ***** válasza:
100%

#2

Nézd meg a többi gyártó teljesen alumíniumházas ultrabook-jait hasonló hardverrel. Azok sem nagyon olcsóbbak.

2016. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még 2013 októberében vásároltam, akkoriban messze ez volt a legjobb ár-érték arányú ultrabook, ahogy nézem azóta sem sokat változott a helyzet. Eddig még tökéletesen mindenféle hiba nélkül szolgált.


A háza alumíniumból van, elég nehezen karcolódik, konkrétan az enyémen egy darab karc nincs, pedig szinte napi szinten hurcibálom magammal a táskában. Kb. egy éve azt csinálom, hogy nem nyitom szét teljesen a laptop táskámat csak a táska tetejét és úgy hózom ki belőle hogy a cipzár szinte végig csiszatolja, de egyáltalán nem tudja felsérteni a házat.


Az akkumulátorára most ránéztem a Battery Health programban, még 89%-os. Nem szoktam az akkumulátor határait feszegetni, de egy 8 órás előadást bőven végigbír még most is. (én az akkumulátor tartósságától féltem nagyon, mert iszonyatosan horribilis összeg bele egy új akkumulátor csomag)


Az ölben/takarón használattól nem kell félni. A zsanérból szívja a friss levegőt, ha a monitor fel van nyitva akkor felülről, ha le van hajtva akkor alulról.


A billentyűzet kialakítása miatt elég nehezen tud "alákoszolódni" (nem arról van szó hogy nem megy bele, de a nagyobb szennyeződések nem férkőznek be alá)


Hogy a szélsőséges körülményeket mennyire bírja, azt nem tudom. Mindig kerültem vele az olyanokat, hogy -20 fokban az utcáról betoppanva egyből bekapcsoljam. Inkább vártam vele egy fél órát.


Különböző fórumokon olvasva állítólag azt nem szereti, ha nyitott állapotban sokáig erős rázkódásnak van kitéve. Elvileg kontakthibás tud tőle lenni a kijelzőkábel. Ezt sem alátámasztani, sem megcáfolni nem tudom, mert pl. mozgó járműben 90% hogy én vezetek, a maradék 10% pedig nem a zötykölődő tömegközlekedés, olyan helyen pedig nem nagyon dolgozok, ahol nagy mozgásnak lenne kitéve. (illetve hogy ha volt is ilyen hiba, akkor sanszos hogy már javították, az utóbbi két évben azt hiszem háromszor frissítették az air-t)


Eddig összességében megbízható gépnek mondanám.

2016. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, a RAM nem bővíthető. A flash meghajtó gyárilag max 256 gigás lehet, de utángyártott darabból lehet bele rakni 1 terrásat is.
2016. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!