Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU beszerelés/berakása,...

CPU beszerelés/berakása, hogyan? Mire kell figyelni? (LGA1150)

Figyelt kérdés

Nézegettem több videót is, ahogyan beszerelik, de vannak "rémisztőbb" történetek is. Elméletileg elég egyszerű feladatnak tűnik.

Ugyebár itt az alaplapon vannak a lábacskák, amikre figyelni kell nehogy elhajoljon és a kis jelzésre. Elméletileg szép lassan függőlegesen bele kell helyezni a CPU-t a foglalatba (amit lényegében el se lehet téveszteni, sőt bele se megy), persze előtte a védő műanyagot eltávolítani. És lehetőleg ne fogdossam össze a felületét + ne legyek feltöltődve. Első beszerelésem lenne, mire kell figyelni? Miket lehet hibázni? Az látszik, miután behelyeztem, hogy megfelelően a helyén van a CPU, minden láb a helyén van? Mert az nem tenne jót se a processzornak, sem pedig az alaplapnak ha rosszul zárnám rá. (illetve alaplapban nagyobb kár) A legjobban attól tartok, hogy a lábacskák elhajolnának, vagy valami hasonló. Egyébként mennyire könnyen hajolnak el? Mert láttam aki még simogatta is őket + mutatta hogyan kell beszerelni.

Valóban olyan egyszerű, mint ahogy látszik?

A gép többi alkatrészének beszerelésétől nem parázok, kivéve ezt az egyet, de gondolom nem csak én vagyok így vele :)

/Pasztázástól és hűtő szereléstől nem igazán tartok./


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2016. jan. 2. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem adtak az alaplaphoz kézikönyvet!Talán el kéne olvasni!Én nélküle is beletudtam rakni mert a foglalatnál jelölve van hogyan is kell belerakni!
2016. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még nincs a kezeim között, úton van. Elvileg, ha jól tudom elég részletes leírás van mellékelve + videót is néztem. Igazság szerint nem az iránnyal van bajom, hanem hogy behelyezés után honnan tudom, hogy minden láb a helyén van? Mikre kell figyelni?

Mert egyébként sokáig úgy voltam vele, hát tök egyszerű, szépen beillesztem stb, de utána mondja az egyik ismerősöm, hogy hát ő nem szerelné be... mivel elég könnyű tönkretenni és stb. Ezután kicsit utána olvasgattam, valóban van 1-2 story. Mennyire kell rájuk alapozni?

(bár olyanok is voltak, hogy véletlen az ujját nyomta bele, csavarhúzót ejtett bele, esetleg a takaró műanyagot :D )

2016. jan. 2. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kicsomagoltam és egyszerűen beletettem a foglalatba!lehet hogy sok hülye együtt fürdik a processzorral meg azzal vakarja meg a hátát!De ha odafigyelsz nem lesz semmi baj!Nekem azzal volt bajom hogy az alaplap elülső usb-s csatlakozóknál silányak voltak a tűk és elhajoltak!De kaptam hozzá földelést amit rá lehetett tenni és azzal ráhúztam a tűket és visszamentek a helyükre!kb ezekre a tűkre kell figyelni az alaplapon!
2016. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
1szerű, csak 1féleképen tudod beleilleszteni, úgy vannak a kivágások az alaplapon és a cpu-n, óvatosan berakod, és gyengéden lenyomod a tetejét,hogy bele süllyedjen a foglalatba, bepasztázod, hűtő rá és ámen
2016. jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!