Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD beállíthatóság vs nvidia...

AMD beállíthatóság vs nvidia beállíthatóság. Melyik milyen?

Figyelt kérdés

Én az nvidia 720m-emet be tudtam úgy állítani hogy játékonként 15-20 fps-sel több legyen. Sőt a játékok jobbanm, gyorsabban működnek. Tehát az nividia jól beállítható.

1,5 év múlva lesz ERŐS asztalim amd vidikarival. (amd radeon r9 390) Az is hasonlóan jól konfigurálható, beállítható, személyre szabható lesz?

Vagy amit írok hülyeség , mert bármely vidikarit be lehet állítani ahogy akarok, és amire én gondoltam amd és nvidia különbségeiben az az hogy hogy az amd jobb, az nvidia meg jól optimalizált, nem jól optimalizálható?

(Tudom hogy a 2 kari ég és föld, de 5-6-7 év múlva amire már talán elavul még az r9 390 is, jól jön ha tudok még hozzádobni 30 fps-t)



2016. jan. 3. 20:53
 1/7 Trevor. ***** válasza:
100%

Másfél év múlva már rég elavult lesz az R9 390... (bár amennyire nincs fejlődés vga téren, nem biztos)

Ezt hogy érted, hogy "jól beállítható"? Lehet tuningolni, ha kevesled a kártya teljesítményét

2016. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani,hogy teljesen mindegy,a lényeg,hogy neked az igényeidet a legjobban kiszolgálja.

Én jelenleg AMD vga kártyát használok,mivel jelenleg jobb a drivere linuxra,és én sokat játszok linuxon. :)

2016. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nvidia vezérlőpulton sokféle beállítás van. Ezeket jól állítva nyertem 15-20 fps-t.

Az amd-nél van-e beállítási lehetőség, és milyen az nvidiához képest?

amennyi most az r9 390 annyit fogok szánni 1,5 év múlva amd vidikarira.

2016. jan. 3. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:

az AMD crimson sokkal többet nyújt,mint az nvidia mittomén milye :)

ez egy teljesen úgy cuccosa az amd-nek,a catalystot váltotta le.

itt egy kis vidó róla,sajna nem magyar. :(


https://www.youtube.com/watch?v=oPxPztNPkUs

2016. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen van,de ahogy előttem is írták az R9 390 addigra olyan lesz mint most a HD7790.(csúcs VGA volt,most meg minimum a mai játékokhoz)Igen,van rá lehetőség.(húzásra gondoltál.
2016. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

105 k-ért fogok venni vidikarit az asztaliba 1,5 év múlva . Most ennyi az r9 390 ezért ez. 1,5 év múlva gófogok 105k értékben amd vidikarit. Az amdnél nagyjából minden típusnál hasonló lehet az nvidia vezérlőpult amd-s megfelelője.

Nem az a lényeg hogy mien lesz az r9 390 1,5 év múlva.

Nem, nem tuningra gondoltam.

Az nvidia vezérlőpulton van lehetőség pl. textúraszűési, árnyékoló gyorsítótár, és egyéb hasonló beállításokra.

Az amd-t nem ismerem , de meggyőztek hogy az a jobb, ezért kíváncsi vagyok hogy mennyire állítható /nem tuningolható/ az nvidiához képest.

2016. jan. 3. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Crimsonban az and új driver kiadásában már vannak ilyenek. Minden jateknal egyénileg lehet állítani minden vackot. Antizizosztrop szűrés, elsimitas es meg sok-sok más dolog.
2016. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!